Zamknięta ścieżka rekreacyjna na Wale Rajszewskim

W związku z awarią miejskiego kolektora przesyłowego i budową tymczasowego rurociągu, ścieżka rekreacyjna na Wale Rajszewskim będzie zamknięta od ul. Zarzecze do ul. Picassa. 

Przyczyną takiej decyzji są toczące się nad Wisłą prace zmierzające do maksymalnego ograniczenia zagrożeń bakteriologicznych w związku ze zrzutem nieczystości oraz instalacją urządzeń, które mają na celu poprawę sytuacji. Pogotowie Drogowe ZDM ustawiło już w terenie odpowiednie oznakowanie.

Od środy Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Eksperci ustalają przyczyny awarii kolektora i zaczynają usuwać jej skutki w dwóch rurociągach. Udało się doprowadzić do tego, że do ścieku wprowadzany jest ozon, który niweluje i zabija część bakterii. W tej chwili ściek jest coraz mniej szkodliwy dla środowiska.

Równolegle wojsko buduje most pontonowy, którym mają być puszczone dwie rury. Dzięki tej instalacji będzie można przesyłać ścieki do oczyszczalni na Białołęce.

Awaria układu przesyłowego dotyczy systemu kanalizacyjnego i nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom. Jakość wody w Płocku również nie uległa pogorszeniu. Więcej na temat badań wody w stolicy oraz działań podejmowanych ws. awarii kolektora na stronie warszawskiego Ratusza.

 

Pokaż inne artykuły