Wielka Uczta zawita nad Wisłę

Share

Jedz, pij i baw się w każdą sobotę i niedzielę obok mostu Poniatowskiego! Popularna formuła spędzania czasu przy jedzeniu i kulturalnego biesiadowania znana z europejskich stolic i śródziemnomorskich miasteczek tego lata zawita nad Wisłę! Już w sobotę (29 czerwca) otworzy się Wielka Uczta Warszawska – plenerowy kompleks, który zacumuje na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego, obok mostu Poniatowskiego.

Do tej pory odbyły się dwie, weekendowe edycje Wielkiej Uczty w Centrum Praskim Koneser. Tego lata wielosmakowa uczta przy wspólnej biesiadnej ławie będzie w każdy weekend, w nowej lokalizacji aż do połowy września.

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów. W menu znajdziesz najlepsze specjały. Spróbujesz kultowych pozycji ulubionych warszawskich lokali gastronomicznych. Spotkasz najlepszych, wyselekcjonowanych wystawców, którzy zaprezentują swoje najznakomitsze potrawy, wyroby i przetwory. Przez cały weekend będziesz próbować, kosztować i degustować. Poznasz nowe smaki i wrócisz do tych, które już bardzo dobrze znasz.

Na głodnych smaków i żądnych kulinarnych atrakcji co weekend czekać będzie 20 stołecznych gastronomów, streetfoodowych wystawców, producentów produktów spożywczych. Będą stoiska z produktami mięsnymi, wegetariańskimi, wegańskimi, bez laktozy, słodyczami, kiszonkami i kuchniami z całego świata. To będzie wielosmakowa biesiada dla podniebienia.

Wielka Uczta nad Wisłą to raj nie tylko dla podniebienia, Wielka Uczta to także bar z alkoholem oraz scena z aktywnościami towarzyszącymi. Poza częścią gastronomiczną odwiedzający goście otrzymają sporą dawkę wiedzy i atrakcji. Wszystkie aktywności m.in. warsztaty, prelekcje, zabawy i zajęcia sportowe odbywające się w ramach imprezy będą bezpłatne i dostępne dla każdego.

Szczegóły „Wielkiej Uczty”. 

Sprawdź, co nas czeka w najbliższy weekend. 

Sprzątamy lewy brzeg Wisły

W ramach „Wielkiej Uczty Warszawskiej nad Wisłą” organizatorzy zapraszają wszystkich warszawiaków na Wielkie Sprzątanie Wisły. Średnio w weekend zbieranych jest około 30 ton odpadów z terenów nadwiślańskich. W ciągu tygodnia – 6 ton.

Spotykamy się już w ten weekend, w sobotę i niedzielę o godzinie 14:00 na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego. Będziemy sprzątać lewy brzeg Wisły od Mostu Poniatowskiego do Mostu Łazienkowskiego. Mamy worki na śmieci, rękawiczki. Razem posprzątajmy Wisłę!

 

 

 

Pokaż inne artykuły