Gdzie postawić Państwu ławkę?

Share

Masz pomysł, gdzie powinny stanąć nowe ławki warszawskie? W czerwcu planujemy zrealizować siedem spacerów na terenie Dzielnicy Mokotów, podczas których wraz z mieszkańcami wybierzemy konkretne lokalizacje, gdzie ławki są najbardziej potrzebne i docelowo zostaną tam postawione. Ławki będą stawiane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Później – na przełomie czerwca i lipca spacery będą się odbywały na Pradze Północ (też w ramach realizacji projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego).

Model warszawskiej ławki w trzech wariantach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników oraz z oparciem i podłokietnikami został wybrany w 2018 roku. Forma ławki była testowana pod kątem wyglądu i funkcjonalności oraz wygody przez przedstawicieli urzędów oraz mieszkańców.

Do marca 2019 r. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy postawił prawie 300 ławek w różnych miejscach w stolicy. Ponadto ZZW podpisał umowę z wykonawcą, który do maja 2020 r. postawi przynajmniej 600 miejskich mebli, w trzech rodzajach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników, z oparciem i podłokietnikami. W umowie zawarta została opcja zamówienia kolejnych 700.

TRASY i TERMINY SPACERÓW:

1. 18 CZERWCA – godz. 17:30 – Woronicza 31 – Racjonalizacji – Konstruktorska – Suwak – Domaniewska (do Magazynowej)

2. 24 CZERWCA – godz. 17:30 – Metro Wierzbno – Woronicza – Krasickiego – Racławicka

3. 26 CZERWCA – godz. 17:30 – skrzyżowanie Dąbrowskiego z Niepodległości (Metro Racławicka) – Dąbrowskiego – do Wołoskiej

4. 27 CZERWCA – godz. 17:30 – Domaniewska (pod kościołem) – Samochodowa – Woronicza

5. 28 CZERWCA – godz. 17:30 – Skwer Słoweński – Wiśniowa – Melsztyńska – Sandomierska – Olesińska – Różana – Wiśniowa – Odolańska – Kazimierzowska – Różana – Kwiatowa – Madalińskiego – Kazimierzowska

6. 29 CZERWCA – godz. 11:00 – Batorego/Wiśniowa – Bruna – Kielecka do Madalińskiego

7. 30 CZERWCA – godz. 12:00 – Wołoska – Racławicka – Wołoska – Boboli do Metra Politechniki

Każdy spacer trwa 2h. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia już zamontowanych ławek można zobaczyć tutaj. 

Pokaż inne artykuły