Poniatówka bardziej atrakcyjna i bezpieczna. Wisła bez barier dla niepełnosprawnych

Poniatówka to miejsce niezwykle popularne i często odwiedzane nie tylko przez warszawiaków. Chcemy, żeby była jeszcze bardziej przyjazna i przyjemna w użytkowaniu. Oprócz znanych Wam boisk do siatkówki i naturalnego placu zabaw, latem będzie można korzystać z widocznych już drewnianych tarasów, dostosowanych również dla osób niepełnosprawnych.

Nowym elementem na Poniatówce są widoczne specjalne drewniane tarasy. Ta konstrukcja o powierzchni ok. 750 mkw wykonana jest z trwałego drewna, które ma wytrzymać wiele dni pod wodą. Do jej czyszczenia wystarczy myjka ciśnieniowa, zaś drewno dodatkowo zabezpieczone jest ogniochronem.

Łatwiejszy dostęp do promu – również na wózku

Tarasy spełniają wiele funkcji. Mogą tworzyć swego rodzaju amfiteatr. Przede wszystkim stanowią wzmocnienie dla skarpy, ale też są łącznikiem istniejących ścieżek. Mają być ułatwieniem dla użytkowników plaży, umożliwią większą dostępność Poniatówki osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkami. To zadanie spełnia też nowy pomost. Ułatwi on korzystanie z uroków plaży osobom niepełnosprawnym. W okresie letnim będą mogły swobodnie przedostać się do promów, które cumują przy samym brzegu.

Kończone są też prace polegające na budowie ścieżek z nawierzchni mineralnej. Zbudowane zostały w miejscach wskazanych przez użytkowników plaży, na ciągach komunikacyjnych najczęściej przez nich uczęszczanych. Pomogą one w sprawniejszym poruszaniu się po plaży.

Bezpieczniej na plaży

Kolejnym nowym elementem są słupki antyterrorystyczne postawione przy wjeździe na plażę. Z jednej strony mają one zapobiegać wjechaniu w tłum pojazdem, z drugiej zaś będą też chronić tę przestrzeń przed nielegalnym wjazdem pojazdów. Słupki będą mogły być zdalnie podnoszone, co umożliwi odpowiednim służbom dojazd do plaży.

Jeżeli chodzi o prace na Poniatówce, to oczywiście myślimy o tym, jak sprawić, żeby była ona jeszcze bardziej przyjazna i otwarta dla kolejnych użytkowników, więc te prace na pewno nie są naszym ostatnim słowem.

Koszt tarasu/ławy plus pomostu to ok. 1,4 mln zł, a słupki ok. 112 tys.

Pokaż inne artykuły