Morsowanie nad Wisłą

Druga edycja morsowej szkółki Dzielnicy Wisła rozpocznie się już w niedzielę, 18 listopada o godz. 10.00. Fani kąpieli w zimnej rzece spotkają się na plaży Rusałka/Zoo aż pięć razy. Organizatorzy przygotowali również szereg animacji w ramach akcji Cztery pory Wisły. 

Warszawiacy skorzystają z aktywnej formy wypoczynku nad Wisłą również jesienią. W plażowej strefie sportu, w okolicach warszawskiego zoo, odbędą się kąpiele morsów, bezpłatne warsztaty survivalowe, ekologiczne, nauka gry na bębnach, treningi biegowe i animacje dla dzieci. W finałowy dzień, 9 grudnia uczestnicy zobaczą także pokaz ratownictwa na wodzie i zasiądą przy wspólnym ognisku.

 

 

Szkółka morsowa Dzielnicy Wisła

To cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z kąpielami w zimnej wodzie oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji spróbować tej niecodziennej rekreacji. Pierwsze niedzielne spotkanie rozpocznie się 18 listopada o godz. 10.00. Po rejestracji uczestnicy przejdą krótkie szkolenie z instruktorem morsowania. Wejście do wody poprzedzone będzie 15 minutową rozgrzewką z truchtem i ćwiczeniami prowadzonymi pod czujnym okiem instruktorki fitness. Początkujący zanurzą się w Wiśle trzykrotnie po jednej minucie. Ci, którzy regularnie hartują swoje ciało w zimnej wodzie, wejdą do rzeki na całe 10 minut. Po kąpieli na uczestników będzie czekała herbata, rozgrzewająca zupa i dyplom. O bezpieczeństwo wydarzenia zadba stołeczne WOPR.

Morsowanie wzmacnia odporność, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na  samopoczucie. W tym sezonie mieszkańcy mogą przyłączyć się do bezpłatnych spotkań 18 i 25 listopada oraz 2, 8 i 9 grudnia 2018 roku. Każdy mors, który weźmie udział w wydarzeniu co najmniej cztery razy, otrzyma nagrodę w postaci ciepłej bluzy i czapki. W zeszłym roku uczestnicy szkółki morsowania Dzielnicy Wisła łącznie spędzili 2 500 minut w zimnym nurcie rzeki. Szczegóły spotkań dostępne tutaj. Wstęp wolny. Harmonogram wydarzeń Czterech pór Wisły będzie na bieżąco publikowany na fanpage’u Dzielnicy Wisła tutaj.

Wisła przez 12 lat zmieniła swoje oblicze. Bulwary i miejskie plaże są wizytówką stolicy i jednym z głównych miejsc rekreacji. Odbywają się tam liczne wydarzenia sportowe i kulturalne dla dzieci i dorosłych. Przy warszawskich brzegach rzeki znajdziemy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą i Multimedialny Park Fontann. W letnim sezonie mieszkańcy mogą korzystać z Warszawskich Linii Turystycznych – rejsu do Serocka, oraz bezpłatnych promów. Dzięki rozwinięciu Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej, latem organizowane są liczne rejsy łodziami i innymi jednostkami. Dodatkowo, fani sportów wodnych korzystają z kajakarstwa, wakeboardu czy pływania na SUP. Przybywa także miejsc do treningu w plenerze, takich jak ścianka wspinaczkowa, boiska do gry, siłownie plenerowe i workoutowe. Nadwiślański szlak rekreacyjny zachęca do rowerowych i pieszych wycieczek.

Pokaż inne artykuły