Już wiemy, gdzie Podbijamy Podwórka

Lokalizacje podwórek, które będziemy podbijać zostały wybrane. Wynikiem trudnego wyboru, przed jakim stanęła komisja są lokalizacje na Ochocie, Pradze-Północ oraz Pradze-Południe.

 Jury konkursowe uważnie przeanalizowało każde z 18 zgłoszeń, jakie zostały złożone na ich ręce. Propozycje oceniane były pod kątem założeń przeprowadzonego konkursu. Punkty przyznawano za zgłoszenie przez aktywną, gotową do współpracy społeczność. Także o ich liczbie stanowił charakter powierzchni zgłoszonego terenu, to czy jest zabetonowany lub zaasfaltowany, bliska odległość od centrum wyspy ciepła i duża odległość od urządzonych terenów zieleni.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wszystkie lokalizacje zostały odwiedzone przez członków komisji. Zwycięskie miejsca to:

–          podwórko między ulicami Korytnicką i Dobrzyniecką, Praga-Południe (w trakcie weryfikacji czy modernizacja jest możliwa ze względu na konsultacje z konserwatorem zabytków),

–          podwórko przy ulicy Rokosowskiej 1, Ochota,

–          podwórko przy ulicy Okrzei 29, Praga-Północ.

Wyboru dokonała komisja w składzie: Magdalena Kubecka (Jak działa miasto), Marta Trakul-Masłowska (Jak działa miasto), Katarzyna Iwińska (Jak działa miasto), Marta Tomasiak (architektka krajobrazu), Sławomir Sendzielski (Zarząd Zieleni m.st. Warszawy).

Wybrane lokalizacje mogą Państwo zobaczyć na mapie >>

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i nadesłane zgłoszenia. Część nadesłanych propozycji nie spełniała wszystkich wyżej wymienionych kryteriów. Przygotowana została opisowa ocena każdej z lokalizacji i dostępna jest ona do wglądu w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w pokoju -07 po wcześniejszym umówieniu terminu. W sprawie zapoznania się z arkuszem ocen proszę kontaktować się ze Sławkiem Sendzielskim ssendzielski@zzw.waw.pl.

W październiku mieszkańców wybranych podwórek zaprosimy do wspólnego projektowania przestrzeni. Materiał tworzony będzie wraz z profesjonalistami zajmującymi się projektowaniem terenów zieleni. Zaprezentujemy go jeszcze przed końcem 2018 roku. W 2019 będą zrealizowane.

UWAGA!

Mieszkańcy wybranych lokalizacji są proszeni o nadesłanie, do 24 września 2018 roku, zgód organów zarządzających daną przestrzenią na wykonanie prac projektowych w 2018 i budowlanych w 2019 na wskazanej we wniosku przestrzeni.

Zastrzegamy, że w przypadku braku zgody Zarządcy terenu lub innych przeszkód formalno-organizacyjnych Zarząd Zieleni będzie zmuszony do rezygnacji z realizacji projektu w wybranej lokalizacji i wybór kolejnej z listy rezerwowej.

Więcej informacji o konkursie: https://zzw.waw.pl/2018/07/23/zglos-sie-i-ozyw-swoje-podworko/

Wybrane podwórka:

Pokaż inne artykuły