Jaki skwer przy Markowskiej? Konsultacje społeczne

Share

Na rogu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej w 2019 roku powstanie skwer – nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców Pragi Północ. Chcemy tam posadzić nową roślinność, wyznaczyć ścieżki, postawić ławki. Wymienimy też istniejący plac zabaw na nowy.

Chcemy, aby skwer był miejscem przyjaznym dla wszystkich. Dlatego w połowie września będziemy spotykać się z dziećmi przedszkola, które znajduje się przy skwerze, a także z młodzieżą z Klubu Młodzieżowego na Brzeskiej i rozmawiać o tym, czego by tu potrzebowali. Wszystkich mieszkańców zaprosimy zaś do mobilnego punktu konsultacyjnego, który będzie jeździł po okolicznych uliczkach.

Powiedz nam, jak chcesz korzystać ze skweru i co powinno się na nim znaleźć!

Konsultacje społeczne trwają od 15 września do 13 października

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Mobilny punkt konsultacyjny pojawi się na okolicznych ulicach i podwórkach:

  • 15 września (sobota) w godzinach 10.00-13.00 (początek trasy róg Markowskiej i Ząbkowskiej, kierunek przemieszczania się – Ząbkowska, Brzeska, okolice bazarku)
  • 17 września (poniedziałek) w godzinach 16.00-19.00 (początek trasy róg Markowskiej i Ząbkowskiej, kierunek przemieszczania się – Markowska, Ząbkowska (w stronę Targówka)

Przyjdź na piknik sąsiedzki połączony z punktem konsultacyjnym

  • 23 września (niedziela) w godzinach 11.00-14.00, na parkingu przy skwerze

Do 30 września możesz przesłać nam swoje uwagi, opinie i komentarze dotyczące skweru na adres konsultacje@zzw.waw.pl

W październiku mobilny punkt konsultacyjny wróci na ulicę i podwórka, żeby zaprezentować wstępną koncepcję modernizacji i zebrać opinie mieszkańców na jej temat

  • 11 października (czwartek) w godzinach 15.00-18.00
  • 13 października (sobota) w godzinach 10.00-13.00

Przyjdź lub napisz. Twoja opinia się liczy!

Przekaż informację o konsultacjach rodzinie i znajomym.

Co się stanie dalej?

Na podstawie opinii mieszkańców koncepcja zostanie doprecyzowana i zaprezentowana na przełomie listopada i grudnia 2018 roku wraz z końcowym raportem z konsultacji. Skwer zostanie oddany do użytku i zacznie służyć mieszkańcom jesienią 2019 roku.

Pokaż inne artykuły