Letnia ochłoda na placu Zabaw Wodnych

Na plaży przy Wybrzeżu Helskim, na wysokości zoo, powstał plac Zabaw Wodnych. To idealne miejsce do dziecięcych szaleństw i sportu, w którym można się schłodzić w upalne dni. Nowa atrakcja jest kontynuacją projektu budżetu partycypacyjnego.

– Niedawno otworzyliśmy dla najmłodszych mieszkańców plac zabaw przy Poniatówce. Teraz, kawałek dalej, na nadwiślańskim brzegu, rozbudowaliśmy kolejny zielony teren do rekreacji. Warszawiacy mają coraz więcej przestrzeni do spędzania czasu razem z dziećmi. Plac Zabaw Wodnych to niezwykłe miejsce. Można tam lepić babki z piasku, zagrać w siatkówkę, a także oblać się zimną wodą w słoneczne dni. Pomysłodawcami tego obiektu byli sami mieszkańcy. To oni wskazali prawy brzeg Wisły, tuż przy zoo, jako atrakcyjne miejsce do zabawy i uprawiania sportu – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W ramach budżetu partycypacyjnego, na plaży Praskiej, pojawiły się dwa nowe urządzenia. Kształtem przypominają maszty żaglówek. Z pierwszego się wylewają się wirujące strumienie wody, a z drugiego przyjemna mgiełka. Wystarczy kilka razy pomachać dźwignią w górę i w dół, aby uruchomić pompy i czerpać przyjemność z ochłody w gorące dni. Nowopowstałe atrakcje oraz dosypany piasek to kolejny zrealizowany etap projektu „Strefa sportu nad Wisłą 2” na terenie dzielnicy Praga-Północ.

Obecnie tuż obok placu Zabaw Wodnych, na plaży Praskiej, warszawiacy mogą bezpłatnie skorzystać z boiska do siatkówki, siłowni oraz wziąć udział w różnorodnych treningach np. z samoobrony. Dodatkowo, wyjątkową atrakcją dla dzieci są huśtawki, liny do wspinaczki i tor do skimboardu, po którym młodzi warszawiacy radośnie ślizgają się na płytkiej wodzie. Niedaleko, około 200 metrów dalej, na plaży Rusałka mieszkańcy mają do dyspozycji punkt Dzielnicy Wisła, z którego wypożyczają książki i sprzęt sportowy np. piłki czy lotki i rakietki do badmintona. Wszystko dostępne jest za darmo. Więcej informacji na temat miejskich plaż można znaleźć tutaj oraz na fanpage’u Dzielnica Wisła.

Pokaż inne artykuły