Kajaki, plaża i kino pod chmurką – cudowne wakacje w… Warszawie

Stolica zachęca mieszkańców do spędzania lata nad Wisłą. W tym sezonie mieszkańcy mogą za darmo wypożyczyć kajak, obejrzeć film na plaży, a także spróbować swoich sił w niecodziennej dyscyplinie sportowej – padlu. Atrakcje dostępne są przez siedem dni w tygodniu.

Kajak w Stolicy

Fani wodnych przepraw kajakiem mogą skorzystać z bezpłatnych spływów po Wiśle. Do dyspozycji mają trzy trasy. Pierwsza rozpoczyna się na Saskiej Kępie. Od plaży płynie się przez samo centrum Warszawy i cumuje na białołęckiej plaży. Szacowany czas wiosłowania to dwie i pół godziny. Przepłynięcie drugiej, nieco dłuższej trasy, od Żerania do Nieporętu zajmuje około trzy i pół godziny. Spływ ten, nazywany potocznie „spacerowym”, przebiega w spokojnym tempie wraz z niewielkim nurtem Kanału Żerańskiego. Najdłuższa trasa, z Białołęki do Modlina, ma aż 27,8 km – warto na nią zarezerwować sobie około pięciu godzin. Podczas rzecznych wycieczek uczestnicy mogą skorzystać z uroków słońca, podziwiać nadwiślańskie brzegi, a także zobaczyć wyjątkowe gatunki dzikich zwierząt.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja kajaków na dedykowanej stronie internetowej. Darmowe spływy dostępne są codziennie, aż do końca sierpnia 2018 r. We wrześniu warszawiacy będą mogli z nich korzystać w każdy weekend. Projekt finansuje miasto, w ramach zwycięskiego pomysłu mieszkańców, który został wybrany w białołęckim budżecie partycypacyjnym.

Kino Letnie Romantyczna

Pogodne wieczory sprzyjają filmowym seansom pod gołym niebem. W każdą niedzielę, na plaży Romantyczna w Wawrze organizowane jest letnie kino. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 21. W najbliższy weekend, 19 sierpnia, kinomaniacy zobaczą „Deszczową Piosenkę” Stanleya Donena i Gena Kelly’ego, zaś 26 sierpnia wyświetlony zostanie film „Zanim się pojawiłeś” Thea Sharrocki. Widzowie rozkładają leżaki, koce na nadrzecznym piasku i oddają się relaksowi. Szczegóły wydarzenia są podawane na bieżąco na Facebooku.

Padel na bulwarach

Dla tych, którzy szukają sportowych nowości, Dzielnica Wisła proponuje darmowe rozgrywki padla. Coraz bardziej popularna w Polsce dyscyplina zawiera w sobie elementy tenisa i squasha. Kort do gry został ustawiony na bulwarze Flotylli Wiślanej. Otwarty jest przez całą dobę. Mieszkańcy wyposażeni w sprzęt mogą z niego skorzystać w każdej wolnej chwili. W godzinach popołudniowych, między 17.00 a 19.00, trenerzy z Polskiej Federacji Padla uczą podstawowych zasad gry i techniki odbijania piłki za pomocą nietypowej rakiety. Wakacyjny padel na bulwarach będzie dostępny do 8 września br. Projekt realizuje Miasto Stołeczne Warszawa pod szyldem Dzielnicy Wisła wraz z partnerami. Więcej informacji dostępne tutaj.

 

Pokaż inne artykuły