Otwarcie wystawy pt. „Park Żeromskiego w Warszawie”

Niegdyś Park Żeromskiego był uważany za jeden z letnich salonów stolicy. Jego przedwojenne uroki warszawiacy zobaczą na zdjęciach prezentowanych na dziedzińcu pałacu Branickich. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 25 lipca, o godz. 15.30, przy ul. Nowy Świat 18/20.

Wystawę polecam wszystkim miłośnikom Warszawy, którzy lubują się w tematyce architektury krajobrazu, ogrodnictwa czy historii sztuki. To niesamowita wycieczka do czasów, gdy przed wojną królowała tradycyjna kultura ogrodnictwa – mówi Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Inspiracją do powstania galerii były niezwykłe fotografie wykonane na przełomie lat 20. i 30. dwudziestego wieku. Oglądający wystawę poznają przede wszystkim ciekawostki na temat pierwszego etapu prac powstawania popularnego, żoliborskiego parku. Zwiedzający zobaczą, jak przebiegały roboty ziemne, wytyczanie dróg a także umacnianie skarp i sadzenie roślin.

Wystawa ma na celu wywołać dyskusję na temat kierunku dalszych działań podejmowanych przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy. Zadaniem warszawskich ogrodników jest codzienna pielęgnacja roślin i architektury parku Żeromskiego, a także przywrócenie mu dawnej świetności. Dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców została wydana bezpłatna publikacja, w której zawarte są sekrety i informacje na temat przedwojennej zieleni w stolicy. Będzie dostępna podczas wernisażu oraz przez cały czas prezentowania wystawy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pokaż inne artykuły