Warszawiacy przedstawią swoje pomysły na parki

Warszawiacy mogą już zgłaszać swoje pomysły dotyczące rozwoju parków na Żeraniu i Natolinie. Rozpoczęły się spotkania konsultacyjne, które pomogą stworzyć plany rozwoju tych terenów zieleni.

 Co powinniśmy zachować, a czego brakuje? Jak uporządkować teren? Jakich obiektów małej architektury oczekują warszawiacy? Na te i wiele innych pytań warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy chcą znaleźć odpowiedź wspólnie z mieszkańcami. Spotkania konsultacyjne w związku z budową parku przy Kanale Żerańskim i zmianami w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK odbędą się już w najbliższych dniach.

Budowa parku Żerańskiego

Rozpoczęły się prace nad konkursem na zagospodarowanie 14-hektarowego terenu zieleni nad Kanałem Żerańskim na Białołęce. Zgodnie z planem zagospodarowania, teren ten stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji dla dzieci i dorosłych. Wytyczne do konkursu nie zostały jeszcze ustalone, ponieważ pierwszeństwo mają głosy warszawiaków.

W czwartek, 27 czerwca, o godzinie 17.00, Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dyskusji na temat koncepcji stworzenia parku. Na spotkaniu warszawiacy będą szukać odpowiedzi na pytania:

  • Jaki charakter ma mieć park?
  • Co chcieliby robić w parku Żerańskim?
  • Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w parku?
  • W jaki sposób park powinien być skomunikowany z otoczeniem?

Mieszkańcy, którzy nie wezmą tego dnia udziału w spotkaniu mogą, swoje propozycje przesłać elektronicznie. Sugestie można przesyłać do 30 lipca na adres asak.sekretariat@gmail.com. Przed ogłoszeniem konkursu zostanie przygotowana strona internetowa, na której warszawiacy będą mogli obserwować cały przebieg akcji.

 

Pokaż inne artykuły