Zmieńmy ulicę Targową, Jagiellońską oraz aleję „Solidarności”

Przystępujemy do opracowania koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż ulicy Targowej, Jagiellońskiej oraz alei „Solidarności” na Pradze Północ.

Powiedz:
jakiej nowej zieleni potrzebujesz,
jakich miejsc wypoczynku brakuje,
jakich zmian wymagają ciągi komunikacyjne i inne elementy zagospodarowania.

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca spędzania wolnego czasu, krok w stronę czystszego powietrza i zrównoważonego rozwoju Twojej najbliższej okolicy.

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

Dzięki programowi #zieloneulice zazieleni się kilkadziesiąt głównych ulic Warszawy. Już tej jesieni posadzimy nowe drzewa w miejscach wskazanych przez mieszkańców jako najbardziej potrzebujących większej ilości zieleni.

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 
Porozmawiajmy w punkcie konsultacyjnym
spotkasz nas przy Dworcu Wileńskim z wózkiem 7 czerwca (czwartek), 14:00-18:00

Spotkania
o ul. Targowej: 11 czerwca 2018 (poniedziałek), 17:00-19:30, sala konferencyjna w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44
o alei Solidarności: 20 czerwca 2018 (środa), 17:00-19:30, sala konferencyjna (parter) w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15
o ul. Jagiellońskiej: 21 czerwca 2018 (czwartek), 17:00-19:30, sala konferencyjna Ukraina w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54
Od 7 czerwca do 30 czerwca możesz napisać o swoich potrzebach związanych z zielenią:
e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś tu zmienić, co zachować lub co dodać.
pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa
Do 7 lipca opublikujemy krótkie podsumowanie – wszystko, co od Was usłyszeliśmy na temat Waszych potrzeb. Między 30 czerwca a 21 lipca zespoły projektowe wpiszą zebrane pomysły we wstępną koncepcję aranżacji zieleni wzdłuż ulic. W sierpniu wstępną koncepcję oceni Komitet Sterujący, czyli różne jednostki miejskie nadzorujące realizację programu.

We wrześniu 2018 roku obędzie się II etap konsultacji. Będziemy rozmawiać o koncepcjach zmian dla Targowej, Jagiellońskiej i Al. Solidarności.

Ostateczne projekty aranżacji zieleni wzdłuż ulic Targowej, Jagiellońskiej i alei „Solidarności” opublikujemy 30 listopada na naszej stronie.


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy.
Pokaż inne artykuły