Zmieńmy ulice Białołęki

Przystępujemy do opracowania koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż niektórych ulic Białołęki: Mehoffera, Świderskiej, Myśliborskiej, Strumykowej, Modlińskiej, Marywilskiej i Czołowej.

Powiedz:

 • jakiej nowej zieleni potrzebujesz,
 • jakich miejsc wypoczynku brakuje,
 • jakich zmian wymagają ciągi komunikacyjne i inne elementy zagospodarowania.

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca spędzania wolnego czasu, krok w stronę czystszego powietrza i zrównoważonego rozwoju Twojej najbliższej okolicy.

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

Dzięki programowi #zieloneulice zazieleni się kilkadziesiąt głównych ulic Warszawy. Już tej jesieni posadzimy nowe drzewa w miejscach wskazanych przez mieszkańców jako najbardziej potrzebujących większej ilości zieleni.

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Porozmawiajmy w punkcie konsultacyjnym

 • 8 czerwca (piątek) w godz. 14.00-18.00 – róg ul. Modlińskiej i Mehoffera
 • 18 czerwca (poniedziałek) w godz. 14.00-18.00 – róg ul. Marywilskiej i Kupieckiej

Spotkania

 • o ul. Mehoffera i Świderskiej:  12 czerwca 2018 (wtorek), 17:00-19:30, sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197
 • o ul. Myśliborskiej i Strumykowej: 18 czerwca (poniedziałek), 17:00-19:30, sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, adres j.w.
 • ​o ul. Modlińskiej: 19 czerwca (wtorek), 17:00-19.30, sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Białołęka
 • ​o ul. Marywilskiej i Czołowej: 20 czerwca (środa), 17:00-19:30, sala w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Marywilskiej 44

Od 7 czerwca do 30 czerwca możesz napisać o swoich potrzebach związanych z zielenią:

 •  e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś tu zmienić, co zachować lub co dodać.
 • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa

Do 7 lipca opublikujemy krótkie podsumowanie – wszystko, co od Was usłyszeliśmy na temat Waszych potrzeb. Między 30 czerwca a 21 lipca zespoły projektowe wpiszą zebrane pomysły we wstępną koncepcję aranżacji zieleni wzdłuż ulic. W sierpniu wstępną koncepcję oceni Komitet Sterujący, czyli różne jednostki miejskie nadzorujące realizację programu.

We wrześniu 2018 roku obędzie się II etap konsultacji. Będziemy rozmawiać o koncepcjach zmian dla ulic Białołęki.

Ostateczne projekty aranżacji zieleni wzdłuż ulic Mehoffera, Świderskiej, Myśliborskiej, Strumykowej, Modlińskiej, Marywilskiej i Czołowej opublikujemy 30 listopada na stronie Zarządu Zieleni i na tej stronie.


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy.
Pokaż inne artykuły