Zazieleniliśmy Rondo Sedlaczka

Share

To już kolejny rok, w którym rondo Stanisława Sedlaczka (u zbiegu ul. Rozbrat i Myśliwieckiej) zostało wzbogacone o wyjątkową kompozycję kwiatową w barwach klubu z ulicy Łazienkowskiej. Na dwóch trójkątnych kwietnikach posadzonych zostało blisko sześć tysięcy kwiatów.

Podobnie jak rok i dwa lata temu, kwietniki przy rondzie Stanisława Sedlaczka cieszą oko legijnymi barwami. Na skrzyżowaniu pojawiły się białe i czerwone begonie oraz krąglatki – ozdobne rośliny o zielonych liściach, które zostały dobrane pod względem wymagań i pokroju od 20 do 30 cm wysokość, tworząc powierzchnię 145 m2 zwartego dywanu kwiatowego. Rośliny cenione są za asymetryczne liście i soczyste barwy kwiatów. We wspólnym sadzeniu, w środowe popołudnie, udział wzięły Renata Kaznowska, zastępca Prezydent m.st. Warszawy oraz Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii. W sadzeniu pomagały również dzieci z Ogniska Muranów, działającego w ramach Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, a także zawodnicy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa wraz z trenerami.

Kwietnik w barwach Legii Warszawa, po raz pierwszy został założony w 2016 roku z okazji obchodów 100-lecia klubu. Inicjatywa ta jest wynikiem współpracy m.st. Warszawy i Fundacji Legii.

Warszawa w kwiatach

Na stołecznych kwietnikach oraz w parkach będących pod opieką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy na lato posadzonych zostało 330 tys. kwiatów, ziół i ozdobnych traw. Kwitną m.in. begonie, aksamitki, pelargonie i surfinie. W aranżacje wkomponowane są również zioła i rośliny o walorach ozdobnych, m.in. szałwie, niecierpki, czubatki, bataty, krąglatki, kocanki, komarzyce, zielistki, pachnotki czy santoliny. Koszt letniego ukwiecenia to 1,3 mln zł. Następna zmiana aranżacji nastąpi w październiku, kiedy na kwietniki wkroczą chryzantemy, wrzosy i kapusta ozdobna. Od wiosny do jesieni stolicę ozdobi ponad pół miliona kwiatów. 

Rok 2018 jest dla ukwieceń Warszawy wyjątkowy pod względem kolorów kwiatów. Większość ukwieceń została skomponowana w barwach polskiej flagi, co ma na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród roślin znajdziemy min: begonie, surfinie, niecierpki, szałwie, santolinę, kalocefalus, kleome, rozplenice, irezynę, starce popielate, wilczomlecze.

Pokaż inne artykuły