Co dalej z zielenią Warszawy?

Jakie wyzwania i problemy dotyczą terenów zieleni w Warszawie?

Jakie idee obecne są w myśleniu o zieleni w stolicy?

O tym i innych zagadnieniach związanych z zielenią w mieście będzie można rozmawiać podczas otwartych spotkań i warsztatów towarzyszących XXI Forum Architektury Krajobrazu.

 Cykl spotkań, będzie towarzyszył Forum, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Wyzwania architektury krajobrazu”. Nad stołami warsztatowymi pochylą się zarówno architekci krajobrazu, projektanci, społecznicy, jak i miejscy aktywiści, przedstawiciele warszawskiego samorządu i zwykli warszawiacy, którym przyroda i przestrzeń publiczna miasta leżą na sercu.

Spotkania odbędą się w trzech terminach:

  • 29 maja, wtorek – „Zielone jest czerwone!” – siedziba Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a;
  • 26 czerwca, wtorek – „Z zielonej perspektywy…” – Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, Blaszak, stary kampus SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166, bud. 13;
  • 26 września, środa – „Wyzwania!” – Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, Blaszak, stary kampus SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166, bud. 13.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Organizatorami spotkań są XXI Forum Architektury Krajobrazu (forumxxi.pl) oraz Zarząd Zieleni m.st. Warszawy (zzw.waw.pl).

XXI Forum Architektury Krajobrazu – ogólnopolska konferencja naukowa, pod hasłem „Wyzwania architektury krajobrazu, odbędzie się w Warszawie w dniach od 27 do 29 września 2018 r. Głównym celem wydarzenia jest wymiana poglądów oraz dyskusja nad aktualnymi problemami i wyzwaniami stojącymi przed współczesną architekturą krajobrazu. Tegoroczne Forum w większości poświęcone będzie konsekwencjom, jakie na kształtowanie krajobrazu mają takie dokumenty jak Ustawa Prawo Ochrony Środowiska, Ustawa o Rewitalizacji, Program Ochrony i Zrównoważonego Użytkowania Różnorodności Biologicznej wraz z Planem Działań na lata 2015–2020 oraz Krajowa Polityka Miejska 2023. Trwa rejestracja uczestników.

Pokaż inne artykuły