Zazieleńmy Jana Pawła II i Chałubińskiego

Share

Wiosną zasadzimy nowe drzewa przy al. Jana Pawła II i ul. Tytusa Chałubińskiego. Porozmawiajmy o tym, jak jeszcze poprawić przestrzeń wokół tych miejsc.

Będziemy rozmawiać:

  • o nowej zieleni
  • o ławkach i koszach na śmieci
  • o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian i remontu

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.
Dzięki programowi #zieloneulice zmieni się blisko 80 głównych ulic Warszawy. Już wiosną 2018 roku nowe drzewa pojawią się tam, gdzie wiemy, że ich brakuje. W konsultacjach rozmawiamy o tym, co  jeszcze możemy zrobić.
Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na naszej stronie.
Jak można wziąć udział w konsultacjach:

I. Będziemy rozmawiać o potrzebach związanych z zielenią

Spotkanie

  • o zielonej alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego rozmawiamy 4 lutego (niedziela), w godz. 10:00-13:30, Społeczne Centrum bez Barier, ul. Smocza 3

Pisemnie

Od 26 stycznia do 5 lutego napisz o swoich potrzebach związanych z zielenią

  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś/ chciałabyś tu zmienić, a co zachować
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa

 W pierwszej połowie lutego opublikujemy krótkie podsumowanie – to, co od Was usłyszeliśmy o Waszych potrzebach. Pod koniec lutego projektanci i projektantki wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W pierwszej połowie marca koncepcję oceni komitet sterujący tym projektem. Następnie projektanci i projektantki naniosą ostatnie poprawki. Projekty zielonego otoczenia al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego opublikujemy w pierwszej połowie kwietnia na naszej stronie i konsultacji społecznych.

II. Będziemy rozmawiać o koncepcji na zazielenienie al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego

Spotkania

Projektanci będą czekać na Ciebie

  • 15 kwietnia (niedziela) w godz.10:00 do 13:00, IX LO (im. K. Hoffmanowej), ul. Hoża 88

Koncepcja al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego
Ze względu na złożoność zagadnień związanych z tworzeniem koncepcji tych ulic przedstawiony poniżej materiał jest niepełny. Ostateczny efekt pracy zespołu projektowego zostanie przedstawiony na dodatkowym spotkaniu i będzie podlegał konsultacji (bliższe informacje wkrótce).

Założenia do koncepcji al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego

Pisemnie

Możesz napisać, co sądzisz o tych projektach

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy w czerwcu 2018. Pierwszą zieleń posadzimy jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.

Pokaż inne artykuły