Rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody

Warszawscy wodociągowcy zapraszają nad Wisłę, na Płytę Desantu. Już w sobotę, 24 marca, w godz. 11.00-17.00 odbędzie się tam rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Tematem przewodnim tegorocznego festynu będzie Afryka i Arktyka. Nie zabranie zabaw, konkursów i atrakcji muzycznych.

Nasi miejscy wodociągowcy codziennie w wieloetapowym i skomplikowanym procesie dbają o to by do domów, szkół, instytucji i wielu innych miejsc płynęła czysta, zdrowa i bezpieczna warszawska kranówka. Wkrótce będzie ona również tańsza. Zdecydowaliśmy o obniżeniu jej ceny. Dzięki temu czteroosobowa rodzina będzie mogła zaoszczędzić na opłatach ponad 300 zł rocznie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

 Już od godz. 11.00 w ogrzewanej hali namiotowej przygotowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji czekać będą konkursy i zabawy dla najmłodszych, a wśród nich m.in. doświadczenia chemiczne, warsztaty kulinarne czy budowanie makiety warszawskich mostów z plastikowych słomek.

Wszyscy goście pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny, a także rzeźbienia w lodzie. Nie zabraknie również quizów o wodzie, które przygotowane zostały przez Pana Kropelkę, maskotkę warszawskich wodociągowców.

Nie zabraknie również warsztatów zdrowego odżywiania. Profesjonalni dietetycy opowiedzą m.in. dlaczego warto pić warszawską kranówkę, a także pokażą jak przygotowywać zdrowe i smaczne napoje z dodatkiem świeżych warzyw i owoców. Będzie też można nauczyć się sadzić rośliny, a także uszyć własnego morskiego stwora.

Dodatkowo uczestnicy festynu będą mogli zobaczyć pojazdy, a także specjalistyczny sprzęt wykorzystywany m.in. do monitowania sieci kanalizacyjnej. Jak co roku specjalny pokaz da również statek „Chudy Wojtek”.

O dobrą zabawę, ze sceny, zadbają Ricky Lion oraz Pszczółka Maja, a podczas koncertu na lodowych skrzypcach zabrzmią najpiękniejsze melodie z filmów dla dzieci.

W ramach pikniku warszawiacy będą mogli również odwiedzić zabytkową Stację Filtrów, przy ul. Koszykowej. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku firmowym MPWiK. Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o zabranie dokumentu ze zdjęciem.

Piknik odbywać się będzie na Płycie Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i ul. Solec. Dojazd możliwy jest m.in. autobusami 185 (do przystanku na żądanie Pomnik Sapera) oraz 138, 141, 143, 151, 171, 182 i 188 (do przystanku Torwar).

Pokaż inne artykuły