Operator bulwaru poszukiwany

Choć mrozy nie opuszczają stolicy na bulwarach trwają już przygotowania do sezonu letniego. Właśnie rozpoczął się konkurs, który wyłoni trzyletniego operatora nadwiślańskiej promenady na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Oferty można składać do połowy marca.

 Bulwary tętnią życiem. Są niezwykle chętnie uczęszczaną promenadą na której nie może zabraknąć odpowiedniej jakości oferty kulturalnej i gastronomicznej. Ta z kolei musi należycie współgrać z tym miejscem i być dostępna dla wszystkich warszawiaków – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Bulwary są wizytówką Warszawy. To właśnie tu latem spacerują i wypoczywają tysiące warszawiaków. Zimą, nawet podczas mrozów, także pozwalają zachwycać się urokami Wisły. Na promenadzie gen. George’a Smitha Pattona znajduje się aż 9 pawilonów, które pozwalają skutecznie schronić się przed warunkami atmosferycznymi. Administrujący bulwarami Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił właśnie konkurs na wydzierżawienie tych budowli. Ich łączna powierzchnia to niemalże 2 400 m2.

Podstawowym założeniem wyboru nowego operatora pawilonów jest podtrzymanie bulwaru jako miejsca rozrywki oraz relaksu. W otoczeniu pluskawiska, czy plaż, gdzie można zażywać słonecznych kąpieli powinna znaleźć się wysokiej jakości gastronomia oraz przestrzeń wystawiennicza. Dzierżawca w ramach swoich działań będzie musiał też zapewnić w pawilonach realizację funkcji kulturalnej. To co będzie się liczyło w ofercie to nie tylko wysokość proponowanego przez oferenta czynszu. Ocenie podlegać będą też jakość oferty programowej, promocyjnej oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej.

Pierwszy z pawilonów, znajdujący się najbliżej Centrum Nauki Kopernik, podzielony został na część gastronomiczną, toaletę publiczną, natryski oraz wypożyczalnię m.in. leżaków i koszy wiklinowych. Korzystanie z toalet publicznych oraz natrysków i przebieralni pozostanie ogólnodostępne i bezpłatne. Wśród pozostałych pawilonów pięć ma mieć wiodącą funkcję gastronomiczną, a trzy pozostałe przeznaczone zostały na galerie. Ważnym wymogiem konkursu jest przeznaczenie jednego z pawilonów na tzw. kuchnię niskokosztową bądź też oferowanie tańszych dań w każdym z pawilonów. Dzięki temu oferta tych miejsc będzie ogólnodostępna dla wszystkich warszawiaków.

Działalność w pawilonach musi być prowadzona przez cały rok. Zostaną one wydzierżawione jednemu podmiotowi. Pomieszczenia, poza w pełni wyposażonymi częściami sanitarnymi, przekazane zostaną w stanie deweloperskim, dzięki czemu będą mogły być przystosowane do każdego, zaoferowanego profilu działalności.

Miesięczny czynsz wywoławczy będzie różny w zależności od sezonu. W okresie od kwietnia do października jest to 63 700 zł, zaś od listopada do marca 33 100 zł netto. Przedsiębiorcy zainteresowani konkursem mogą składać swoje, pisemne oferty do piątku, 16 marca, do godz. 10.00.

Dopełnieniem oferty na bulwarze będą cztery pływające pawilony, które w sezonie przycumują do nadwiślańskiej promenady. Choć ich podstawową funkcją będzie zapewnienie miejsc cumowniczych, to warszawiacy znajdą tam również restauracje i ogólnodostępne toalety. Dodatkową atrakcją będą tarasy widokowe, które znajdują się na dachach pawilonów, a z których można podziwiać uroki Wisły i Warszawy.

Nadwiślańskie pawilony charakteryzują się specjalną konstrukcją. Wszystkie posadowione są na specjalnych pływakach i jednocześnie przymocowane do masywnych pylonów. Zostały tak zaprojektowane, aby były odporne na okresowe zalewanie. Modułowa konstrukcja pawilonów pozwala również na ich demontaż. Przy prognozowanych wysokich stanach Wisły obiekty mogą zostać za pomocą dźwigów umieszczone na samochodach ciężarowych i przewiezione na teren znajdujący się poza zasięgiem wody wezbraniowej.

Więcej informacji o konkursie na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Pokaż inne artykuły