Trzysta tysięcy cebulek rozkwitnie na wiosnę

Share

Blisko trzysta tysięcy cebulek tulipanów, narcyzów, szafirków i żonkili na wiosnę udekoruje Warszawę. Większość z posadzonych kwiatków rozkwitnie w pasach przyulicznych, ale pojawią się one również w parkach i ogrodach, a także na śródmiejskich placach.

 Cebulki, które zasadzimy tej jesieni rozkwitną wiosną na powierzchni ponad 5,5 tysiąca m2. Zdecydowaną większość z zasadzonych kwiatów stanowią tulipany, których pojawi się kilka odmian, ale też kilka kolorów – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, które odpowiada za jesienne sadzenie.

Wiosną przyszłego roku stolica rozkwitnie milionami kwiatów. To m.in. za sprawą cebulek, których w ostatnich latach zostało posadzonych 1,5 miliona. Ponieważ wszystkie kwitną przez trzy lub cztery sezony można liczyć, że w przyszłym roku Warszawa będzie wyjątkowo kolorowa. Dodatkowo tej jesieni posadzonych zostanie kolejnych 297 224 sztuk tulipanów, narcyzów, szafirków i żonkili.

Nowe kwietniki pojawią się m.in. na placu Jacka Kuronia na Żoliborzu czy w al. Rzeczpospolitej w Wilanowie. Ukwiecimy też kilkaset metrów al. Komisji Edukacji Narodowej, okolice ronda Żaba, ale także ronda Palecznego i „Marcysi” w Ursusie – uzupełnia dyrektor Piwowarski i dodaje – Zupełnym novum będą szafirki armeńskie, którymi wysadzone zostaną misy pod drzewami wzdłuż Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich.

Cebulki będą sadzone ręcznie, a cały proces potrwa około dwóch tygodni. Łączny koszt jesiennych nasadzeń przekroczy 300 tysięcy złotych.

Pokaż inne artykuły