Niezwykłe kobiety zasadziły piękne jabłonie

W poniedziałek, 2 października na osiedlu Jazdów uczestniczki konkursu Miss Wheelchair World 2017 zasadziły ozdobne jabłonie, które nie tylko będą cieszyły oczy warszawiaków, ale również będą upamiętniały konkurs, który po raz pierwszy w historii odbędzie się za parę dni w Warszawie.

Jabłonie zasadzili: Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka, Karolina Malczyk, pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania oraz uczestniczki konkursu Wheelchair World 2017.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zechciały się Panie włączyć w realizowany przez nas program „Milion drzew dla Warszawy”. Każde z nowo posadzonych drzew przybliża nas do tego celu. Jestem przekonany, że te drzewa będą szczególne, a z pewnością wyjątkowo urodziwe – powiedział podczas uroczystości Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Patrząc na Was już widzę jaką trudność będzie miało jury, aby wybrać  najpiękniejszą z najpiękniejszych. Życzę Wam pięknego pobytu w naszym pięknym mieście, dziękuję, że przyjechałyście, trzymam za każdą z Was kciuki – powiedziała podczas dzisiejszego wydarzenia Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

– Chciałabym podziękować miastu za to na czym mi bardzo zależało, czyli aby po Was został w Polsce, w Warszawie,  taki ślad na lata i myślę, że te drzewa wyrosną na potężne, silne  i niejednokrotnie będą przynosiły zwiedzającym miłe wspomnienia  związane z Waszą wizytą w naszym kraju – dodała Katarzyna Wojtaszek – prezes Fundacji Jedyna Taka.

Wybory Miss Wheelchair World 2017 to znacznie więcej niż tylko konkurs piękności. To także niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany ich postrzegania w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów Miss Wheelchair World 2017 udowadniają, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

Uroczysta gala Miss Wheelchair World 2017

Pierwsze wybory Miss Wheelchair World 2017 odbędą się w sobotę, 7 października o godz. 19.00, w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Aby zapewnić wszystkim gościom możliwość aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu, podczas gali będzie także tłumaczenie na polski i międzynarodowy język migowy oraz pętla indukcyjna i audiodeskrypcja na żywo. Na stronie www.misswheelchairworld.com został uruchomiony system bezpłatnej rezerwacji biletów na Galę Finałową.

Gali Finałowej towarzyszy ciekawa część artystyczna. Muzyczną atrakcją wieczoru będą występy Moniki Kuszyńskiej oraz Sound’n’Grace, popularnego zespołu wykonującego muzykę gospel, R&B, soul i funk. Na scenie zaprezentują się także Sahel Blues z młodzieżą z grupy Młodzi Migają Muzykę. Goście będą mieli również okazję podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy z popularnego programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami oraz grupy Swing-Duet.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz profile uczestniczek konkursu dostępne są na stronie www.misswheelchairworld.com oraz na fanpage’u wydarzenia na Facebooku. 

Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka, a gospodarzem Miasto Stołeczne Warszawa. Producentem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

 

Pokaż inne artykuły