Kolejny odcinek bulwarów w budowie

Otoczenie pomnika Syrenki zmieni się nie do poznania, a nowe bulwary wydłużą się o kolejnych dwieście metrów. Właśnie rozpoczęły się prace na  nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego.

Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego. Oglądając plany i wizualizacje mogę powiedzieć śmiało, że odcinek ten będzie naprawdę spektakularny – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Na bulwarze ruszyły pierwsze prace budowlane, a wokół terenu prac pojawiło się ogrodzenie.

Na nasze zlecenie prace realizuje firma Skanska, która była również wykonawcą bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach mogę powiedzieć, że liczymy na to, iż prace przebiegną sprawnie– Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podczas prowadzenia prac przez cały czas utrzymywana będzie drożność ciągów pieszo-rowerowych tak, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników. Wartość kontraktu z firmą Skanska to 14 900 000 zł netto.

Bulwarów coraz więcej

We wtorek, 19 września, rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną bulwarów na odcinku od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Zwycięzcą dwuetapowego konkursu została warszawska pracownia WXCA Sp. z o.o. Sędziowie w uzasadnieniu werdyktu docenili przede wszystkim „miejski charakter zaprojektowanych przestrzeni umożliwiający zbliżenie miasta do rzeki w sposób godzący zabudowę ze zróżnicowanymi formami zieleni w obrębie terenu zagospodarowania”, „wprowadzenie czytelnego sferowania intensywności zagospodarowania pomiędzy miastem a rzeką”, a także „możliwość etapowania inwestycji”. Więcej informacji na temat rozstrzygniętego konkursu tutaj.

Zakochaj się w bulwarach wiślanych!

Mieszkańcy Warszawy od połowy sierpnia mogą już korzystać z ponad dwukilometrowego odcinka nowych bulwarów nad Wisłą. Ta niezwykle różnorodna nadrzeczna promenada już stała się obowiązkowym punktem na mapie stołecznej przestrzeni rekreacyjnej, a przede wszystkim miejscem, gdzie bije serce stolicy.

Do dyspozycji odwiedzających są tu m.in. pluskawisko, animacje sportowe dla rodzin, plaża, plac zabaw z figurami wiślanych ryb, trampoliny ukryte w nawierzchni, zielone pergole, a także punkty gastronomiczne, informacji turystycznej oraz toalety publiczne. Bulwary są zintegrowane z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym prowadzącym wzdłuż całego warszawskiego odcinka Wisły. Dla wygody mieszkańców zamontowano także stojaki na jednoślady. Zapraszamy do odwiedzenia Dzielnicy Wisła.

 

Pokaż inne artykuły