Tu będzie park – zapraszamy na piknik

W sobotę, 5 sierpnia, zapraszamy nad staw Służewiecki (u zbiegu ul. Puławskiej i Rzymowskiego), gdzie w godz. 13.00-18.00 odbywać się będzie piknik „Tu będzie park”.  Na gości czekać będą m.in. zajęcia plastyczne i taneczne, mobilna biblioteka, a także quizy i zabawy związane z historią wsi Służewo.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. animacje sportowo-rekreacyjne, warsztaty plastyczne (w tym recyklingowe), strefa leżaków, zajęcia taneczne, joga, a także warsztaty… kyudo – dawnego japońskiego łucznictwa ceremonialnego, wywodzącego się z tradycji samurajskich.

Rodzinny piknik nad służewieckim akwenem odbywać się będzie w godz. 13.00-18.00. Więcej informacji o wydarzeniu na portalu Facebook.

Piknik „Tu będzie park” jest elementem promocji projektu „Utworzenie parku wokół stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem jego funkcji retencyjnych”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W ramach przedsięwzięcia ponad 5-hektarowy obszar u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, zostanie całkowicie zrewaloryzowany. Niewykorzystany dotąd i porośnięty roślinnością o niewielkich walorach przyrodniczych teren stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Oprócz prac przy samym zbiorniku Służewieckim – między innymi pogłębieniu akwenu, budowie wysp dla ptactwa wodnego czy budowie pomostu widokowego – w nowym parku powstaną górki widokowe, ustawiona zostanie także mała architektura i urządzenia do ćwiczeń. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał br.

Wartość projektu to 10 008 291,48 zł, przy czym wkład m.st. Warszawy to jedynie 3 094 760, 94 zł. Pozostała kwota 6 993 530, 54 zł jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycję realizują dzielnica Mokotów oraz Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

 

Pokaż inne artykuły