Niedzielne sprzątanie z GPS

Choć geocaching jest przede wszystkim zabawą, to członkowie Stowarzyszenia Geocaching Warszawa wykorzystują spacery nad Wisłą również w szczytnym celu. Już w niedzielę, 28 maja, geokeszerzy wspólnie z pracownikami Zarządu Zieleni m.st. Warszawy będą sprzątać nabrzeże w okolicy mostu Świętokrzyskiego.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach projektu „Czysta Wisła”. Jest to cykl spotkań polegających na sprzątaniu terenów nadrzecznych w cyklu spotkań CITO („Cache In Trash Out”) będących częścią gry terenowej geocaching. Projekt realizowany jest przy współpracy Zarządu Zieleni m.st. Warszawy m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia Geocaching Warszawa.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się już w niedzielę, 28 maja. Zbiórka o godz. 11.00 przy ul. Rodzynkowej (około 200 metrów od pamiątkowej płyty upamiętniającej desant dokonany we wrześniu 1944 r.). Dokładne współrzędne miejsca startu można znaleźć tutaj. Sprzątanie potrwa około 2 godzin.

Zbieranie odpadów odbędzie się w pasie międzywala pomiędzy ulicą Ku Wiśle, a mostem Siekierkowskim. Sprzątane będą zarówno ścieżki, jaki i samo nabrzeże. Wszyscy uczestnicy otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

W przypadku zauważenia większych składowisko odpadów ich współrzędne zostaną przekazane do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Geocaching to nowoczesna gra terenowa polegająca no szukaniu skrytek/pojemników za pomocą odbiornika GPS. Są one przeważnie ukryte w różnych ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejscach. Każdy z pojemników zawiera tzw. logbook czyli dziennik odwiedzin, do którego znalazca powinien się wpisać, aby potwierdzić swoje odkrycie. To samo powinien zrobić na stronie geocaching.com. W Warszawie stale przybywa pasjonatów tej zabawy jak również samych skrytek. Część z nich powstała również nad Wisłą. Między innymi stąd aktywna współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa a Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, przy organizacji wspólnych wydarzeń i specjalnych ścieżek ze skrytkami. Więcej informacji o tej współpracy można znaleźć tutaj.

 

Pokaż inne artykuły