Zapraszamy nad Wisłę!

Dobiegły końca prace renowacyjne i porządkowe nad Wisłą. Nowe oblicze zyskały przede wszystkim ławki i chodniki na wybranych fragmentach nadwiślańskich bulwarów od Płyty Desantu do Mostu Świętokrzyskiego.

Na mieszkańców czekają już wysprzątane i estetycznie wyglądające bulwary Flotylli Wiślanej i Grzymały-Siedleckiego oraz skwer T. Kahla. Prace polegały głównie na impregnacji i zabezpieczeniu antygraffitowym nawierzchni oraz małej architektury. Usunięto m.in. wszelkie zanieczyszczenia – np. naklejki, plakaty czy gumy do żucia. Odnowione elementy zostały zabezpieczone tak, aby w przyszłości można było łatwiej usunąć ewentualne zabrudzenia. Wyczyszczono również elementy infrastruktury, takie jak: tarcze i słupy znaków, słupy lamp, tablice informacyjne i stojaki rowerowe. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zajął się także m.in. bramą portową, która wymagała gruntownego oczyszczenia.

Koszt wykonania prac to ok. 120 tys. zł.

Otwarcie sezonu letniego

Przypomnijmy, już w najbliższy weekend, 20-21 maja Warszawa zaprasza nad Wisłę. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje. W tym roku miasto zachęca do spędzania wolnego czasu w nadwiślańskiej scenerii. Do wyboru są: spacery, warsztaty, spływy kajakowe, a także rejsy po rzece. Zabawa rozpocznie się w sobotę 20 maja, o godz. 11.00 na Płycie Desantu – tam także skupiona będzie większość atrakcji. Szczegóły tutaj.

 

Pokaż inne artykuły