MOSiR otwiera pawilon plażowy

Share

MOSiR, czyli Miejski Ośrodek Spotkań i Relaksu. Pod taką nazwą wraca klubokawiarnia w pawilonie plażowym obok Poniatówki (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1). Zwycięzcy postępowania na najem lokalu i pomysłodawcy projektu MOSiR w Roku Rzeki Wisły przygotowali szczególne atrakcje.

Wybór nie był łatwy. Uczestnicy przetargu wykazali się dużą starannością w przygotowaniu swoich ofert, a także pomysłowością – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – W czasie podejmowania decyzji kierowaliśmy się przede wszystkim propozycjami aktywności. Mam nadzieję, że ich duże urozmaicenie przyciągnie do Dzielnicy Wisła kolejnych gości – uzupełnia.

Nowe miejsce, pod nazwą Miejski Ośrodek Spotkań i Relaksu (MOSiR) będzie działać w pawilonie plażowym zlokalizowanym obok najpopularniejszej miejskiej plaży – Poniatówki. Oferta MOSiR została wybrana spośród pięciu, które wpłynęły w postępowaniu na najem pawilonu plażowego.

W zależności od dnia tygodnia, a także od pory roku goście będą mogli liczyć na różnego rodzaju atrakcje. Będą to wydarzenia o charakterze społeczno-edukacyjnym, kulinarnym, sportowo-rekreacyjnym, kulturalnym a także kulinarno-kulturalnym.

Już sama nazwa mówi jaki kierunek działalności został obrany. Rozrywki zaserwowane w naszym ośrodku będą najlepszą rekomendacją prawobrzeżnej Warszawy przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą mieszkańcy zyskają przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, a będą w mieście, jednocześnie pozostaną blisko natury – tłumaczą w ofercie przedstawiciele MOSiR. Zgodnie z ich ofertą „ośrodek” ma integrować ludzi w każdym wieku, wszechstronnie aktywizować, do ciekawego spędzania czasu nad Wisłą.

Odbywać się będą także wydarzenia specjalne. W najbliższych miesiącach zaplanowano m.in. obchody międzynarodowego dnia jogi (21 czerwca), dnia ratownika WOPR (29 czerwca), międzynarodowego dnia młodzieży (12 sierpnia), światowego dnia fotografii (19 sierpnia), światowego dnia rzek (24 września) czy europejskiego dnia seniora (20 października). Szczególne atrakcje przygotowano również w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły. Będą to m.in. konkursy plastyczne i fotograficzne, warsztaty edukacyjne, gry terenowe czy bieg brzegiem Wisły.

Gastronomicznie MOSiR ma przybliżyć smaki Warszawy. W karcie nie zabraknie, więc schabu po warszawsku, pyz z mięsem, tradycyjnych flaków czy pieczonego ptactwa. Na deser będzie można skosztować Wuzetek czy Zygmuntówek. W lecie menu nawiązywać będzie bardziej owocowo-warzywne, czym nawiązywać będzie do sadowniczych tradycji Mazowsza.

Ofertę urozmaici letni bar zlokalizowany na poziomie -1, a także wypożyczalnia sprzętu. Skorzystać będzie można m.in. z piłek do sportów plażowych, gier planszowych czy zestawów do gry w boule.

Pierwsi goście powinni powinni skorzystać z „ośrodka” na początku czerwca.

Miesięczna stawka czynszu netto zaoferowana przez GGB Trade Sp. z o.o., pomysłodawcę projektu MOSiR, to 8 660,00 zł netto.

Umowa z nowym najemcą została podpisana na okres trzech lat.

 

Pokaż inne artykuły