O 39. konkursie

 

Warszawa rozkwita w Waszych ogrodach

Delikatne irysy, czarujące orliki, zachwycające piwonie czy pachnące liliowce. Rosną w parkach, na skwerach, w ogródkach i na balkonach urzekając bogactwem barw, kształtów i zapachów. Z roku na rok dzięki pracy miejskich ogrodników oraz setek mieszkanek i mieszkańców Warszawa staje się coraz piękniejsza.

Kontynuując przedwojenną tradycję wspólnego zazieleniania i przyozdabiania stolicy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy zapraszamy warszawianki i warszawiaków do bycia częścią „Warszawy w kwiatach”. Chcemy zarażać miłością do zieleni promując miejskie ogrodnictwo i edukując na temat tego, jak wspierać różnorodność biologiczną w mieście.

Całą wiosnę spotykamy się na warsztatach ogrodniczych i wykładach w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Uczymy jak kompostować, siać, sadzić i dbać o zwierzęta w naszych ogrodach, aby latem być gotowym na udział w najpiękniejszym warszawskim konkursie. Odwiedzimy także stołeczne parki, aby wspólnie z miejskimi ogrodnikami siać łąki i pielęgnować kwiaty.

39. edycja Konkursu „Warszawa w kwiatach” startuje w czerwcu 2022 roku. Zachęcamy do zgłaszania ukwieconych ogródków, balkonów i loggi. Nowością w tym roku jest zaproszenie do udziału również działkowców. Chcemy poznać i nagrodzić pełne kwiatów i zieleni ogrody działkowe, będące ważnymi enklawami przyrody w centrum miasta.