Finał 39. konkursu Warszawa w kwiatach – piknik dla mieszkańców

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 28 sierpnia 2022
14:00 - 18:00

Kategorie


Zapraszamy na kwietny piknik!

39 edycja konkursu Warszawa w kwiatach dobiega końca! Od wiosny zrealizowaliśmy warsztaty i wykłady dla setek mieszkańców, wydaliśmy ponad 70 kg nasion z naszego łąkomatu w Kamieniu (i drugie tyle z łąkomatu na Jazdowie), wysialiśmy kilka łąk kwietnych w różnych częściach miasta. Przyszedł czas na finał. Komisja konkursowa oceniła kilkaset zgłoszeń i zweryfikowała wybrane – najpiękniejsze balkony, ogrody i skwery podczas objazdu pod koniec lipca.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości przebywających w stolicy na finał Warszawy w kwiatach i towarzyszący mu niezwykły, kwietny piknik, który odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia w otoczeniu Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

W planie m.in. koncert Sinfonii Varsovii, teatralny performance „Flower Power” Fundacji Sztuka Ciała, wspólne plecenie wianków, plener malarski, a także możliwość pobrania bezpłatnych sadzonek kwiatów, oraz pożegnanie z łąkomatem, który dzięki współpracy z Fundacją łąka towarzyszył nam cały wiosenny sezon. Nie zdradzimy szczegółów ale Kamień warto tego dnia odwiedzić z jeszcze jednego powodu – jego wyjątkowej kwietnej odsłony specjalnie na ten dzień!

Program wydarzenia:

14.00 WYSTĘP SINFONII VARSOVII

Piknik rozpocznie się występem muzyków Sinfonii Varsovii połączonym z performancem „Flower Power” Teatru Sztuki Ciała. W programie dwa z najbardziej popularnych dzieł muzyki klasycznej: „Karnawał zwierząt” Saint-Saensa oraz suita „Peer Gynt” Griega. Oba utwory są silnie związane ze zwierzętami i dziką roślinnością, przeplatane wątkami baśniowymi.

Wykonawcy:

Wojciech Pałęcki – narrator

Piotr Kostrzewa – perkusja

Sinfonia Varsovia Wind Quintet:

Andrzej Krzyżanowski – flet

Arkadiusz Krupa – obój

Radosław Soroka – klarnet

Henryk Kowalewicz – waltornia

Piotr Kamiński – fagot

Aktorzy Teatru Sztuki Ciała

15.00 WYKŁAD O HODOWLI RÓŻ

Wykład Łukasza Rojewskiego hodowcy nowych odmian róż, Członka Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych, założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Towarzystwa Różanego. / WSTĘP WOLNY, W MIARĘ DOSTĘPNOŚCI MIEJSC /

14.00 -18.00 ANIMACJE KWIATOWE I INNE ATRAKCJE

plecenie wianków, tatuaże kwiatowe, plener malarski

15.00 – 18.00 PORADNICTWO OGRODNICZE

Porady ekspertów Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i bezpłatne sadzonki dla mieszkańców

Na wszystkie atrakcje piknikowe wstęp wolny!