Skrzydlata Dzielnica Wisła – spacer ornitologiczny

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 3 grudnia 2022
14:00 - 15:30

Kategorie


🌊 Wisła to doskonałe miejsce życia dla wielu gatunków zwierząt, w tym przede wszystkim ptaków. Ta wyjątkowa ptasia ostoja to dom dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków, które objęte są szczególną ochroną w ramach sieci Natura 2000.
Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła. Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
🐦 Pierwszy spacer „Wisła, czyli miejsce ptasiej zbiórki” 🐦
Warszawski odcinek doliny Wisły to nie tylko miejsce lęgowe i korytarz migracyjny. Królowa polskich rzek pełni jeszcze szereg innych ról, które w zależności od pory roku, a nawet pory dnia zmieniają się.
Zima to szczególny okres dla ptaków, które podczas mrozów potrzebują dużej bazy pokarmowej, w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych. W czasie zimowych spacerów nad rzeką możemy spotkać m.in. ogromne grupy kaczek krzyżówek i mew. Mewy śmieszki, siwe, srebrzyste, siodłate, a nawet gatunki przybyłe tu z innych kontynentów przemieszczając się z terenów żerowiskowych na noclegowiska, gromadzą się pod koniec dnia nad Wisłą niedaleko Kamienia, tworząc kilkutysięczne stada.
📆 To wyjątkowe widowisko pokaże Wam przyrodnik Zarządu Zieleni Hubert Mateuszczyk. Zapraszamy 3 grudnia o 14.00, zbiórka pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1)
Hubert będzie miał lunetę, Was poprosimy o zabranie lornetek – jeśli ktoś nie ma, to #DrużynaKamienia chętnie wypożyczy.