Skrzydlata Dzielnica Wisła-spacer ornitologiczny

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 3 lutego 2024
14:00 - 16:00

Kategorie


Wisła to doskonałe miejsce życia dla wielu gatunków zwierząt, w tym przede wszystkim ptaków. Ta wyjątkowa ptasia ostoja to dom dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków, które objęte są szczególną ochroną w ramach sieci Natura 2000.
🍀 Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła.
Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
Przedwiośnie nad Wisłą, stagnacja czy wzmożony ruch?
☀️Przedwiośnie to wielkie poruszenie w przyrodzie. Wszystko budzi się do życia i zachęca do bliższego kontaktu z naturą.
Wyraźne ożywienie obserwuje się wśród ptaków. Oprócz setek kormoranów, dziesiątek nurogęsi i tysięcy mew możemy w lutym zobaczyć różne inne, nietypowe gatunki. Dowiemy się również jaki wpływ na ptaki nad Wisłą ma obecna pogoda.
 Zachęcamy wszystkich amatorów i pasjonatów, małych i dużych do obserwowania naszych ptasich przyjaciół. Jakże duża jest satysfakcja, gdy uda nam się wypatrzeć rzadki gatunek lub sfotografować pięknego ptaka.
🦆 Spacer poprowadzi ornitolog Zarządu Zieleni Hubert Mateuszczyk. Spotykamy się 3 lutego o godzinie 14:00 pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). Spacer będzie trwał od godziny 14:00 do 16:00.
WSTĘP WOLNY.
📸 Hubert będzie miał lunetę, Was poprosimy o zabranie lornetek – jeśli ktoś nie ma, to #DrużynaKamienia chętnie wypożyczy.