Przygarnij kwiatka w Kamieniu

Share
#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 25 października 2022 - 28 października 2022
11:00 - 18:00

Kategorie


🌼🌿🌾 Podobała Wam się Warszawa w letnich kwiatach? Jeśli tak, macie okazję przygarnąć stołeczne rośliny do swoich domów i ogrodów w ramach sezonowej wymiany ukwieceń.
🗓️ Kwiaty będziemy rozdawać od wtorku, 25.10, od godz. 11.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). Do końca tygodnia będziemy dowozić kolejne partie roślin. Akcja trwa do wyczerpania zapasów. 🙂
☝️ Kwiaty można pobierać o dowolnych godzinach – będą dostępne przed Pawilonem. Pamiętajcie o zabraniu własnych toreb/worków/skrzynek. Rośliny będą prosto z ziemi, bez doniczek.
Do przygarnięcia mamy ok. 10 tys. roślin, w tym:
🌼 wieczniki kuliste
🌼 szałwie omączone
🌼 pacioreczniki
🌼 pelargonie
🌼 begonie
🌼 celozje srebrzyste
🌼 rozplenice
🌼 dalie
🌼 irezyny
🌼 alternantery
🌼 zielistki
🌼 smagliczki
🌼 scewole
🌼 koleusy
🌼 stokrotki afrykańskie
ℹ️ Poradnictwo ogrodnicze
Jak zadbać o zaadoptowane rośliny wytłumaczą Wam miejskie ogrodniczki. Dyżury poradnicze odbędą się w godz. 11-12 i 15-17.
♻️ Wymiana ukwieceń
Warszawę zdobią różnego typu ukwiecenia. Miejscy ogrodnicy opiekują się kwietnikami z roślin jednorocznych, roślin cebulowych, bylin i tworzą hybrydowe kompozycje z połączenia roślin sezonowych i wieloletnich. Dzięki sezonowej wymianie ukwieceń stołeczne rabaty i donice cieszą oko różnorodnością barw i kształtów o każdej porze roku.