Habaziowy Przewodnik Warszawskiego Kajaka Miejskiego

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 5 października 2022
19:00 - 20:30

Kategorie


Jak poruszać się po Warszawie? Sprawnie, dynamicznie – ale zgodnie z przepisami i bezpiecznie.
A jak poruszać się po Wiśle? Dokładnie tak samo!
Jeżeli jesteś mistrzem kierownicy – roweru, hulajnogi lub auta – to czas najwyższy, żebyś poznał również tajniki eksplorowania stolicy kajakiem!
5 października 2022 o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie w wyjątkowej przestrzeni Pawilonu Kamień nad Wisłą. Prelegentami będą:
💁 Jan Mencwel – miejski aktywista, publicysta, współzałożyciel organizacji Miasto Jest Nasze, autor książki „Betonoza”
💁‍♂️ Maciej Szafran – wieloletni działacz Warszawskiego Akademickiego Klubu Kajakowego „Habazie”, wisłofil i wisłopiewca, którego najczęściej można spotkać przecinającego Królową Polskich Rzek kajakiem.
Wprowadzą was w tajniki świadomej i bezpiecznej wiślanej turystyki.
Spotkanie w Kamieniu będzie okazją do poznania sekretów wyjątkowej, wiślanej przyrody. Dowiecie się również, jak ją eksplorować, by nie przeszkadzać jej dzikim mieszkańcom. Przekonacie się, że Wisła to żywy, codziennie zmieniający się organizm, który – jeżeli tylko postaracie się z nim zaprzyjaźnić – odwdzięczy się wam niesamowitymi i przepięknymi doświadczeniami.

Na wykładzie w Pawilonie Kamień dowiecie się, jak wygląda kajakowy szlak Wisły warszawskiej i co zrobić, by pływanie po nim było bezpieczne. Poznacie podstawowe zasady ruchu, oznaczenia i przepisy. Zdradzimy wam, co wolno, a czego absolutnie nie można robić nad Wisłą. Podzielimy się też wiedzą o nurcie, cofkach, dzikich wirach – czym są i dlaczego wcale nie są takie straszne. Dowiecie się jak czytać rzekę – i jak z nią rozmawiać. Pokażemy też, gdzie szukać dzikich miejsc i gdzie najlepiej wypoczywać – w zgodzie z naturą!
Wstęp wolny.