EARTH AWARENESS – spektakl teatru tańca Bohema

Share
#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 11 grudnia 2022
19:00 - 21:00

Kategorie


Spektakl „Earth Awareness” teatru tańca Bohema poszukuje odpowiedzi na pytanie w jaki sposób jako jednostka poradzić sobie z kryzysem klimatycznym i nie dać się zwariować?
Odpowiedzią na to pytanie jest zwiększenie czułości wobec samego siebie praktykując świadomy taniec, by dzięki temu zwiększyć czułość wobec całego otaczającego nas świata. Sztuka zaczyna się od dyskoteki świadomości, której wszyscy podświadomie szukamy. Wychodząc na miasto, idąc na imprezę, szukamy przestrzeni, by się zrelaksować, wejść w inny stan świadomości, a tym samym pozwalamy naszemu ciału połączyć się z umysłem i duszą. Po tygodniu pracy chcemy odreagować stres i nagromadzone emocje, potocznie mówiąc oderwać się od rzeczywistości. Na imprezie w klubie zamykamy oczy, tańczymy ze sobą lub z innymi. Zdarza się, że wydajemy dźwięki. Zazwyczaj robimy wszystko nieświadomie. Warstwy stresu odchodzą, wyrażamy powierzchowne emocje, ale często brakuje nam uważności na to co się w nas odbywa. W następnej części spektaklu obserwujemy odkrywanie siebie. Jest to linearny, nieskończony proces akceptowania i uzdrawiania własnej osoby. Często bardzo trudny, ponieważ żyjemy w społeczeństwie, więc ciężko jest nam zdystansować się od innych oraz odrzucić narzucone nam role. Pokaz zamyka przeniesienie człowieka współczesnego w przeszłość, by mógł odkryć swoje korzenie. Rytualne tańce we wspólnocie z naturą oraz z uszanowaniem jej praw pomagały naszym przodkom w walce z wszelakimi kryzysami. Świadomość naszego ciała i duszy jest więc pierwszym krokiem ku uzdrowieniu naszej relacji z naturą. Stajemy się bardziej wrażliwi, dzięki czemu zwiększa się nasza percepcja i zrozumienie przyrody. Im głębiej i świadomiej zamieszkujemy nasze ciała, tym bardziej czujemy się połączeni ze światem dookoła.
Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni pawilonu edukacyjnego Kamień. Jest to warszawski pawilon edukacyjny zlokalizowany nad Wisłą na Golędzinowie w dzielnicy Praga-Północ. Pawilon to główny punkt edukacji ekologicznej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, oferujący bezpłatne zajęcia i wydarzenia dla dzieci i dorosłych. Pawilon Kamień został wybudowany w ramach projektu LIFE+ WislaWarszawska.pl pn. ” Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” dzięki dofinansowaniu ze środków Komisji Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Na spektakl zapraszamy 11 grudnia , o godzinie 19. Wydarzenie jest bezpłatne. Po pokazie odbędzie się rozmowa z autorką spektaklu oraz twórczynią teatru tańca „Bohema” Anną Jagiełło oraz artystkami teatru – Oliwią Wywrót, Julią Sztwiertnią, Zuzanną Puzia i Oliwią Kusek.