Rejsy #DzielnicaWisła | edukacyjnie po Wiśle / BRAK MIEJSC /

#_LOCATIONMAP

Data/godzina
Date(s) - 29 czerwca 2024 - 30 czerwca 2024
13:00 - 07:00

Kategorie


Zapraszamy na edukacyjne rejsy po Wiśle!

W weekend 29-30 czerwca mamy do rozdania pojedyncze i podwójne wejściówki na wiślane rejsy tradycyjnymi, drewnianymi łodziami z edukatorem. Tematem rejsów będzie ornitologia oraz hydrografia Wisły.

Rejs ornitologiczny | sobota, 29 czerwca, godz. 13:00-14:30 / BRAK MIEJSC /
Trasa: Plaża Saska – podzamcze – Gruba Kaśka – Plaża Saska
Opis: W trakcie rejsu przyjrzymy się skrzydlatym mieszkańcom Dzielnicy Wisła. Poznamy najczęstsze gatunki ptaków występujące nad Wisłą w centrum Warszawy oraz gatunki zagrożone. Trwający jeszcze okres lęgowy pozwoli nam na obserwacje ptaków przy gniazdach lub przylatujących tu w poszukiwaniu pokarmu, takich jak jaskółki, kaczki, mewy czy nawet bociana czarnego. Podczas rejsu dowiemy się też, dlaczego miejsce to jest chronione jako obszar Natura 2000 „Dolina Środkowej Wisły”.
Rejs poprowadzi ekolog i edukator, Łukasz Poławski.

Rejs hydrograficzny | sobota, 29 czerwca, godz. 14:45-16:15 / BRAK MIEJSC /
Trasa: Plaża Saska – wyspa Poniatówka – Gruba Kaśka – Plaża Saska
Opis: Tematem przewodnim rejsu będzie krajobraz Wisły w Warszawie, jego historia oraz powiązania przemian społeczno-gospodarczych z uwarunkowaniami przyrodniczymi. Podczas rejsu omówimy funkcjonowanie największej polskiej rzeki w największym polskim mieście. Przedstawimy jak geologia, klimat oraz kosmos wpływały na współczesne warunki ekologiczne i osadnicze nad Wisłą. Dowiemy się czym jest hydrografia, jak powstają wyspy, łachy oraz co niesie za sobą rzeka.
Rejs poprowadzi ekolog i edukator, Łukasz Poławski.

Rejs o wschodzie słońca – ornitologiczny | niedziela, 30 czerwca, godz. 3:45 – 7:00 / BRAK MIEJSC /
Trasa: Port Czerniakowski – południowe granice Warszawy (Zawady) – Port Czerniakowski
Opis: Zapraszamy na wyjątkowy, poranny rejs ornitologiczny. Odkryjemy czar budzącej się przyrody o wschodzie słońca. W trakcie rejsu przyjrzymy się ptakom zamieszkującym dolinę Wisły. Otuleni w poranne mgły dopłyniemy na malownicze i dzikie, południowe krańce Warszawy.
Rejs poprowadzi ekolog i edukator, Łukasz Poławski.

ZAPISY
W związku z ograniczoną liczbą miejsc na łodziach obowiązują zapisy. Mamy do rozdania wejściówki dwu- i jednoosobowe. Jedna osoba może skorzystać tylko z jednej wejściówki.
Zapisy juz wystartowały i trwają do wyczerpania miejsc.
Uwaga: Osoby, które dokonają zapisu i nie odwołają uczestnictwa do piątku do godz. 14.00 będą miały zablokowaną możliwość zapisu na wydarzenia w Kamieniu na 2 miesiące.
Jak się zapisać? Wyślij zgłoszenie na adres zapisykamien@zzw.waw.pl zawierające:
• termin i nazwę rejsu
• rodzaj wejściówki (1 lub 2-osobowa)
• imię i nazwisko
• numer telefonu
• skopiowaną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych, która znajduje się poniżej.

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, z siedzibą przy ul. Hożej 13a, 00-528 Warszawa, w celu wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy w następującym zakresie: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Zostałem/łam poinformowany/a o możliwości wycofania zgody w każdym czasie poprzez przesłanie oświadczenia o wycofaniu zgody na adres mailowy: zapisykamien@zzw.waw.pl, mam świadomość, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej wycofaniem.
ZGODA i KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH pod linkiem:
https://zzw.waw.pl/…/ZGODA-NA-PRZETWARZANIE-DANYCH…