Inwentaryzacja powinna zawierać opracowanie rysunkowe i tabelaryczne. Na aktualny podkład mapy zasadniczej należy nanieść umiejscowienie pni w przypadku drzew oraz zasięgi koron drzew, krzewów, jak również obrys obszarów zajmowanych przez trawniki znajdujące się w sąsiedztwie planowanych robót na stan których roboty mogą mieć wpływ (obszary dojazdów, obszary prowadzenia robót, składowania materiałów, zaplecza etc.). Poszczególne egzemplarze drzew, krzewów i ich grup należy oznaczyć kolejnymi numerami, które zostaną odpowiednio opisane w tabeli. Tabela wykazu roślin powinna zawierać co najmniej informacje o: gatunku drzewa/krzewu, i obwodzie pni (obwód mierzony na wysokości 130 cm). Dodatkowo warto scharakteryzować ogólny stan fitosanitarny, pokrój, statykę drzewa.
W przypadku inwestycji liniowych i prowadzenia prac w zasięgu koron drzew sugeruje się, by wykonywane prace były przeprowadzone metodami bezwykopowymi (przecisku lub przewiertu sterowanego). Głębokość ułożenia instalacji powinna być nie mniejsza niż 1,5 metra, by nie został uszkodzony system korzeniowy. Na podkładzie mapowym należy oznaczyć rzut korony drzew, trasy przecisków oraz lokalizację i wymiary komór technicznych.
W przypadku kolizji inwestycji z zielenią i bezwzględnej konieczności wycięcia istniejących drzew lub krzewów, przedstawić należy projekt nasadzeń kompensacyjnych. Kompensacja przyrodnicza powinna być odpowiednia do strat roślin poniesionych podczas inwestycji tj. z zachowaniem proporcji nie mniejszej niż 1:1 drzew usuniętych do drzew dosadzanych. Nasadzenia powinny zostać naniesione na mapę z istniejącą infrastrukturą techniczną. W projekcie należy uwzględnić część tekstową z opisem projektowanych roślin (gatunki, parametry) wraz z technologią sadzenia i sposobem pielęgnacji.
Parki, którymi się opiekujemy to:
Skwery i zieleńce, którymi się opiekujemy:
SKWERY
Śródmieście
Mokotów
Praga Północ
Praga Południe
Wola
Żoliborz
ZIELEŃCE
Śródmieście
Wola
Mokotów
Żoliborz
Bielany
Bemowo
Białołęka