InPost Green City wspiera nas w opiece nad cennymi drzewami na Mokotowie!

Firma InPost, która jest  Głównym Partnerem programu Zielony Fundusz dla Warszawy, w tym roku zdecydowała się sfinansować w ramach Funduszu projekt „Ratujmy cenne mokotowskie drzewa z InPostem”.

Odpowiednia pielęgnacja leciwych drzew pozwala na zachowanie ich w dobrej kondycji przez jak najdłuższy czas oraz zapewnia bezpieczeństwo użytkowników terenów zieleni – zachwianie statyki tych roślin zagraża zarówno im samym, jak i osobom odwiedzającym parki, w których rosną. Wybraliśmy 9 drzew rosnących w 4 parkach i skwerach na warszawskim Mokotowie. Każde z nich wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, niektóre także pogłębionej diagnostyki dendrologicznej.

Pokażemy mieszkańcom, jak pielęgnujemy drzewa

W ramach projektu przy dwóch drzewach w parku Arkadia chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom pokazy prac pielęgnacyjnych prowadzonych przez arborystę. Są to prace wysokościowe na drzewach z zastosowaniem technik linowych. Pokażemy także sposoby specjalistycznego badania drzew. Na jednym z nich zostaną założone nowe wiązania, co będzie okazją do przedstawienia zarówno dawnych, jak i współczesnych metod stabilizacji koron drzew. Nada to naszemu projektowi także walor edukacyjny.

Większość drzew objętych projektem to topole w odmianach: kanadyjska i czarna. Miejsca, w których przeprowadzimy zabiegi pielęgnacyjne to skwer Ormiański, park Szczubełka, park Arkadia oraz park Morskie Oko.

Zielony Fundusz dla Warszawy to program realizowany w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy, w którym podmioty prywatne mogą wspierać zadania związane z miejską zielenią. Dotychczas w ramach Funduszu zrealizowaliśmy m.in. liczne nasadzenia nowych roślin, uzupełnialiśmy małą architekturę czy prowadziliśmy działania edukacyjne. Współpraca z firmą InPost zaowocowała także powstaniem parku kieszonkowego przy zbiegu ulic Balonowej i Racławickiej oraz uruchomieniem pierwszej edycji programu dla studentów „Zielona Akademia – Studenckie Inicjatywy Ekologicznej Warszawy (ZA-SIEW)”.

 

Pokaż inne artykuły