Warsztaty ogrodnicze - kobiety sadzą w doniczkach kwiaty

Spędź czerwiec z Warszawą w kwiatach!

 

Przez cały czerwiec w stolicy będą odbywać się wydarzenia edukacyjne towarzyszące 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach. Podczas bezpłatnych warsztatów i spacerów mieszkańcy porozmawiają z ekspertami i pasjonatami ogrodnictwa, poszukają kwiatowych inspiracji i wspólnie przygotują się do konkursu. Do udziału w aktywnościach zaprasza Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i partnerzy konkursu.

Wydarzenia w pierwszej połowie czerwca

  • 6 czerwca, godz. 18:00 – warsztaty „Ogrodowy czwartek” czyli cykliczne spotkanie w Pawilonie Edukacyjnym Kamień przy ul. Wybrzeże Puckie 1. Tym razem uczestnicy czwartkowego spotkania urządzą działkę na balkonie. Podczas warsztatów dowiedzą się, jakie gatunki warzyw i owoców nadają się do uprawy w pojemnikach na balkonach. Stworzą mini ogródki ziołowe, warzywne i kwiatowe oraz poznają praktyczne porady działkowców, jak dbać o ogródki. Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Maśna z ROD Fort Szczęśliwice, Maciej Aleksandrowicz – specjalista ds. ogrodniczych Okręgu Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców oraz Bożena Chuda z ROD Zelmot, która jest też laureatką konkursu Warszawa w kwiatach.
    / BRAK MIEJSC /
  • 8 czerwca, godz. 11:00 – warsztaty „Kule nasienne – jak zadbać o bioróżnorodność wokół nas”. Problem globalnego zanikania różnorodności biologicznej dotyczy nie tylko lasów deszczowych, ale też miast. Postępująca urbanizacja sprawia, że coraz mniej naturalnej przestrzeni pozostaje dla rodzimych gatunków. O tym, jak temu zaradzić, dowiedzą się uczestnicy warsztatów organizowanych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Al. Ujazdowskich 4. Wykonają również kule z nasionami. Zajęcia poprowadzi Marcin Mazurkiewicz z Pracowni Edukacji Ogrodu Botanicznego UW.
  • 9 czerwca, godz. 17:00 – „Najpiękniejsze działki w kwiatach” czyli spacer po ROD Fort Szczęśliwice. W niedzielne popołudnie laureatka ubiegłorocznego konkursu Warszawa w kwiatach Anna Parys i Katarzyna Maśna z ROD FORT Szczęśliwice poprowadzą uczestników ogrodowymi alejkami, pokażą najbardziej ukwiecone działki, w tym działkę-laureatkę poprzedniej edycji konkursu. Pora spaceru pozwoli zanurzyć się w chłodzie tego pięknego Ogrodu i zobaczyć go w pięknym świetle zachodzącego słońca.
  • 15 czerwca, godz. 10:00 – „Dzikie pszczoły w dzikim mieście” czyli spacer po Parku Fosa i Stoki Cytadeli. To okazja, by poznać bliżej ostoję dzikości w sercu Żoliborza oraz przyjrzeć się rosnącym w niej kwiatom, lubującym się w nich zapylaczom, a także działaniom prowadzącym przez Zarząd Zieleni, które wspierają parkową bioróżnorodność. Spacer poprowadzą: badaczka dzikich pszczół dr Justyna Kierat, botaniczka Kaja Nowakowska oraz opiekun parku z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy Tomasz Niewczas.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

Atrakcji nie zabraknie również w drugiej połowie miesiąca. Zainteresowanych czeka kolejny spacer po działkach i warsztaty w ramach „Ogrodowych czwartków”. Bardziej szczegółowy harmonogram jest uzupełniany na bieżąco na stronie warszawawkwiatach.pl w zakładce aktualności oraz profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku.

Jak się zapisać?

1. Zapoznaj się ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzulą informacyjną.

2. Wyślij zgłoszenie na adres zapisywwk@zzw.waw.pl zawierające:

  • termin i nazwę wydarzenia,
  • imię i nazwisko,
  • numer telefonu,
  • treść zgody na przetwarzanie danych osobowych, która znajduje się na stronie ZZW

Konkurs Warszawa w kwiatach

Warszawa w kwiatach to kontynuacja przedwojennej tradycji wspólnego zazieleniania i ukwiecania stolicy przy udziale warszawianek i warszawiaków. Konkurs organizuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy (ZZW) przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

W tym roku przypada 41. edycja najpiękniejszego stołecznego konkursu. Zgłoszenia w 6 kategoriach zbierane są do 30 czerwca br. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie warszawawkwiatach.pl oraz w siedzibach Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Regulamin znajduje się na stronie ZZW.

Organizatorem konkursu Warszawa w kwiatach jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Partnerzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Związek Szkółkarzy Polskich, Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców, Polskie Towarzystwo Różane, Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Rojewski Roses, U Bianki, GMF Group, Garden Masterclass Polska, Katarzyna Bellingham, Bomby kwietne oraz InPost Green City.

Pokaż inne artykuły