Kolorowa grafika przedstawia dzieci bawiące się nad rzeką - jedno dziecko puszcza łódkę na wodzie

Weekendowe atrakcje dla najmłodszych nad Wisłą

Pikniki, warsztaty, koncerty i spektakle – między innymi na takie atrakcje mogą liczyć najmłodsi, którzy tegoroczny Dzień Dziecka będą spędzać w Warszawie. Zapraszamy do Przystani Warszawa, na plaże i nadwiślańskich lokali.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Warsztaty przyrodnicze oraz masa ciekawych aktywności czekać będzie na uczestników pikniku, który odbędzie się 1 czerwca w Pawilonie Edukacyjnym Kamień między 12:00 a 16:00. W tych godzinach będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia kul kwietnych oraz tworzenia oryginalnych zabawek z drewna, papieru i materiałów pochodzących z recyklingu. Nie zabraknie też malowania twarzy w motywy roślinne i zwierzęce oraz gier podwórkowych, takich jak klasy czy kółko-krzyżyk. Do aktywnego uczestnictwa zachęcane będą nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy chcieliby znów przenieść się w młodzieńcze lata.

Całe wydarzenie jest bezpłatne, na część aktywności prowadzone są zapisy (online i na miejscu):

  • 12:00–14:00: warsztat „Dzika Łąka”. Wykorzystując kolorowe farby, papier i swoją wyobraźnię, uczestnicy warsztatów zamienią otoczenie w łąkę, pełną tajemniczych roślin i zwierząt. Zapisy online na stronie Pawilonu Kamień
  • 12:00–14:00: warsztat „Dzieciaki w plenerze” (I grupa). Zapisy online na stronie Pawilonu Kamień
  • 14:00–16:00: warsztat „Dzieciaki w plenerze” (II grupa). Zapisy na miejscu.
  • 12:00–16:00: warsztat „Świat Mikroorganizmów”, podczas którego uczestnicy wspólnie poszukają bakterii i sprawdzą, czy da się je zobaczyć gołym okiem. Dzieci dowiedzą się również jak ważne jest mycie rąk i co zrobić, by unikać rozprzestrzeniania się mikroorganizmów. Zapisy na miejscu, początek warsztatu o każdej pełnej godzinie.

Dzielnica Wisła

Wiele wydarzeń z okazji Dnia Dziecka czekać będzie nad Wisłą. Warszawscy plażowi zapraszają na sobotnie zajęcia z tworzenia makram na Plaży Rusałka (godz. 11:00) oraz na jogę na Plaży Żoliborz (o godz. 11:00 Joga Family, o 13:00 Joga dla dzieci). Dla tych, którzy wolą spędzić czas jeszcze bardziej aktywnie, zaplanowano zajęcia z pływania na SUP-ach w Przystani Warszawa. Start o godz. 18:00.

Dzień Dziecka świętują też nadwiślańskie lokale. W sobotę od godz. 12:00 w Cudzie nad Wisłą na najmłodszych czekać będą animacje, w tym malowanie buziek, bańki mydlane czy brokatowe tatuaże. O godz. 14:00 miłośnicy bajek Disneya będą mogli posłuchać tam koncertu piosenek w wykonaniu śpiewających księżniczek. A o godz. 16:00 warto przenieść się na Plażę Poniatówka, gdzie wystawiony zostanie spektakl o Czerwonym Kapturku. Twórcy przedstawią dzieciom dobrze znaną bajkę i jej wersję „a co by było, gdyby”. Wstęp wolny.

W Dzielnicy Wisła Dzień Dziecka trwa przez cały weekend. Dlatego w niedzielę w MOSIR Poranki i Wieczory między godz. 12:00 a 15:00 zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne z szybkiego szkicowania, malowanie buziek, warsztaty biżuterii z masy ceramicznej oraz gry i zabawy ruchowe dla dzieci w każdym wieku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z przestrzenią twórczą Wizards of Art School.

Szczegóły na temat wydarzeń znajdziecie na stronie Dzielnicy Wisła na Facebooku.

 

 

Pokaż inne artykuły