Skwer Krasińskiego na Żoliborzu - betonowa alejka, murki, posadzone rośliny-krzewy i drzewa. Postawiono też ławki

Pierwszy odcinek Skweru Krasińskiego już gotowy

Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszego odcinka Skweru Krasińskiego na Żoliborzu. Pojawiły się nowe alejki i różnorodna zieleń. Jednocześnie trwają prace na drugim odcinku tej inwestycji.

Skwer Krasińskiego powstaje po południowej stronie pasa drogowego ul. Krasińskiego, na odcinku od ul. Broniewskiego do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69.

Inwestycja została podzielona na 4 odcinki. Właśnie zrealizowano prace na pierwszym z nich – od ul. Broniewskiego do ul. A. German. Teren ten zmienił się nie do poznania – jest atrakcyjny, dostępny dla mieszkańców i pełen zieleni. Posadzono tu kilka tysięcy roślin – krzewów, bylin i roślin cebulowych, a także 24 drzewa: m.in. modrzew europejski, lipę, klon, brzozę, sosnę i dąb szypułkowy. Pojawiły się również trawniki.

Mieszkańcy mogą odpocząć tu na nowych ławkach, a dzięki nowym alejkom i latarniom oraz przebudowanemu chodnikowi przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego zyskali atrakcyjne miejsce do spacerowania – również po zmroku.

 Harmonogram dalszych prac

Obecnie trwają prace na drugim odcinku skweru – od ul. A. German do ul. Przasnyskiej. Powstaje tu główna aleja i wykonywane są roboty ziemne. Jednocześnie wygrodzono również odcinek nr 3, od ul. Przasnyskiej do ul. Krasińskiego 57. W przeciągu miesiąca rozpoczną się tam prace drogowe.

Trzy odcinki skweru mają być gotowe jeszcze w tym roku, po zakończeniu ich budowy wykonawca przystąpi do realizacji czwartego odcinka. Dzięki podzieleniu inwestycji na odcinki, mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej zielonej przestrzeni jeszcze przed zakończeniem całej inwestycji.

 Będzie jeszcze więcej zieleni

Po zakończeniu prac będzie można podziwiać na skwerze ponad 100 drzew: m.in. grusze, głogi, świerki, sosny czy lipy. Zaplanowano nasadzenia kilkudziesięciu tysięcy roślin – krzewów (m.in. róże, lilaki, derenie) oraz bylin i roślin cebulowych (np. narcyzy, tulipany). Na skwerze pojawią się także wielobarwne, pachnące łąki i pnącza oraz trawy ozdobne.

Inwestycja realizowana jest przez naszą jednostkę, w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu. Projekt przygotowała firma Proinwestycja Katarzyna Łowicka.

 

Pokaż inne artykuły