Ukwiecaj z nami Warszawę! Wystartowała 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

Zachęcamy do udziału w 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach. Mieszkańcy stolicy mogą zgłosić do rywalizacji m.in. swoje balkony i ogrody. Zgłoszenia zbierane są do 30 czerwca 2024.

Warszawa w kwiatach to projekt popularyzujący miejskie ogrodnictwo wśród mieszkańców, którego zwieńczeniem jest konkurs na najpiękniejsze balkony i ogrody warszawianek i warszawiaków.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie warszawawkwiatach.pl oraz w siedzibach Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Zgłoszenia przyjmowane są w sześciu kategoriach:

  • Balkony, loggie, okna
  • Inicjatywy sąsiedzkie
  • Ogrody i ogródki przy budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz działki kwietne w ROD
  • Aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych
  • Osiedla mieszkaniowe
  • Aranżacja zieleni przy punktach usługowych oraz budynkach użyteczności publicznej

Dodatkowo jury przyzna 3 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Laureatów poznamy na finałowym pikniku pełnym kwietnych atrakcji 14 września w Parku Agrykola.

Warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne

Warszawa w kwiatach to nie tylko konkurs. Zarażamy miłością do kwiatów i zieleni od wiosny do jesieni. Zapraszamy na warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, stołecznych parków, ogrodów oraz do naszych Partnerów. Wydarzenia pod szyldem Warszawy w kwiatach są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy. Harmonogram edukacyjnych spotkań znajduje się na stronie warszawawkwiatach.pl oraz profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku.

Organizatorem konkursu Warszawa w kwiatach jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Partnerzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Związek Szkółkarzy Polskich, Polski Związek Działkowców, Polskie Towarzystwo Różane, Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Rojewski Roses, U Bianki, GMF Group, Garden Masterclass Polska, Katarzyna Bellingham, Bomby kwietne oraz InPost Green City.

Patroni medialni: Zieleń Miejska, Murator, Radio Kolor.

 

Pokaż inne artykuły