Jest umowa na budowę Parku Żerańskiego

Jeszcze w listopadzie rozpocznie się budowa Parku Żerańskiego – jedynego parku w stolicy z linią brzegową udostępnioną mieszkańcom. Poza nową, różnorodną zielenią, skorzystacie tam również z pomostów, ścieżek rowerowych czy parku linowego. Podpisaliśmy właśnie umowę na realizację inwestycji z firmą Inmel.

Park Żerański powstanie na Białołęce, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. Nowo zagospodarowany teren obejmie powierzchnię około 13 hektarów.

TYSIĄCE NOWYCH ROŚLIN, W TYM NIEMAL 500 DRZEW

Budowa parku została podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu teren ten zyska dużo nowej zieleni. Posadzonych zostanie:

  • niemal 500 drzew,
  • ponad 1000 krzewów oraz ponad 36 tys. bylin.

Na powierzchni ponad 44 tys. m2 pojawią się łąki i murawy, a na kolejnych 7 tys. m2 trawniki. Ponadto w parku pojawi się dodatkowa zieleń dzięki porozumieniu ze spółką Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

POLANY REKREACYJNE, NOWE CIĄGI PIESZO-ROWEROWE

Będziecie mogli odpocząć na polanach rekreacyjnych z podestami i wiatami oraz skorzystać z nowej sieci ciągów pieszych i rowerowych. Z myślą o młodszych warszawiakach wybudowany zostanie park linowy. W ramach tego etapu prac w parku pojawią się m.in. pierwsze pomosty.

Zakończenie I etapu prac planowane jest na początek 2025 r. W tym samym roku rozpocznie się II etap inwestycji, w ramach którego uatrakcyjnione zostanie nabrzeże – powstaną dodatkowe pomosty.

Inwestycja będzie realizowana na podstawie dokumentacji przygotowanej przez biura projektowe TopoScape i Archigrest.

Koszt podstawowego zakresu prac w parku wynosi 44 mln zł. Jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki, będzie również możliwość wykonania tam dodatkowych elementów: m.in. placów zabaw, dodatkowych pomostów i zieleni, strefy dla psów czy pawilonów gastronomicznych.

 

 

 

Pokaż inne artykuły