Ogłosiliśmy przetarg na budowę I etapu nowego skweru na Pradze-Północ

Zabetonowaną działkę u zbiegu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej chcemy zmienić w skwer pełen zieleni i atrakcyjnej małej architektury.

Zachęcamy wykonawców do zgłaszania ofert w przetargu na wykonanie prac budowlanych. Termin: do 13 listopada.

Planowana budowa nowego skweru przy Centrum Praskim Koneser to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Zielone skwery Pragi”. I etap obejmuje teren o powierzchni 1340 m2 – powstaną tu nowe alejki z płyt chodnikowych i nawierzchni mineralnej, a historyczna nawierzchnia bazaltowa zostanie poddana renowacji.

Na nowym skwerze mieszkańcy będą mogli odpocząć wśród zieleni – planujemy nasadzenia 24 dużych drzew (obwód 20-25 cm) i innych roślin: krzewów, bylin, traw ozdobnych, pnączy i roślin cebulowych. Na skwerze zamontujemy również wiele elementów małej architektury – ławki, stoliki szachowe, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. W upalne dni ochłodę zapewni fontanna posadzkowa.

Projekt nowego skweru stworzyła pracownia mamArchitekci. Wyłoniony w przetargu wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał do 350 dni na wykonanie prac budowlanych. Od kwietnia do września 2025 r. do jego obowiązków będzie należała pielęgnacja posadzonej zieleń.

 

 

 

Pokaż inne artykuły