Zapraszamy na Skwer Integrator – 1 etap budowy zakończony

Przy piątku zapraszamy Was do odwiedzenia nowego Skweru Integrator na Bielanach! Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap budowy. Łącznie na skwerze pojawiło się ponad 8500 roślin.

Przed budynkiem poczty rozpłytowaliśmy część starej nawierzchni (ponad 800 m2), w miejsce której pojawiła się atrakcyjna zieleń.

Powstały tam cztery rabaty, w których posadziliśmy byliny (m.in. śmiałki darniowe, dziewanny ogrodowe, płomyki kanadyjskie czy odętki wirginijskie), rośliny cebulowe oraz krzewy drzewiaste – świdośliwy Lamarcka.

Teren skweru zazieleni się również dzięki tulipanom ‘Flaming Flag’, narcyzom olbrzymim i cebulicom syberyjskim.

Przed wejściem do stacji metra Stare Bielany postawione zostały dwie donice z krzewami drzewiastymi, a na istniejącym trawniku założona została rabata z bylin i traw.

W następnym etapie prac zaplanowaliśmy zmianę przestrzeni przed Bielańskim Integratorem Przedsiębiorczych na bardziej atrakcyjną, zieloną i dostępną. Na powierzchni niemal 500 m2 pojawią się krzewy, byliny i trawy ozdobne. Obecnie trwają prace projektowe. Zakończenie prac budowlanych planujemy w ciągu 12 miesięcy.

Skwer realizuje nasza jednostka w ramach współpracy z Urzędem, który przekazał większą część środków przeznaczonych na tę inwestycję.

Wykonawcą prac na skwerze jest firma BIOSFERA Tomasz Tomala.

 

Pokaż inne artykuły