Zazieleniamy Warszawę z firmą E.ON  

 

Rozpoczęła się realizacja pierwszej umowy zawartej w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, a której sygnatariuszem jest firma E.ON. Dzięki niej już tej jesieni na Pradze Północ, Woli, Ochocie i w Śródmieściu w wybranych miejscach zniknie część betonowej nawierzchni i powstaną miejsca wypełnione nową zielenią.

Zielone zmiany w czterech dzielnicach

Już wkrótce na blisko 300 m2 powierzchni przyulicznej w miejsce betonu pojawią się rośliny. Prace, które właśnie się rozpoczęły, są wykonywane na zlecenie ZZW. Realizujemy ten projekt w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Zmiany czekają okolice skrzyżowania ulic Floriańskiej, Jagiellońskiej i ks. Kłopotowskiego, ulicę Nowowiejską przy pl. Politechniki oraz ulicę Żelazną i Aleje Jerozolimskie, gdzie właśnie zaczęło się usuwanie betonu.

– Zielony Fundusz dla Warszawy umożliwia przedsiębiorcom włączenie się we wspólną walkę ze skutkami zmiany klimatu. Firma E.ON jest pierwszym partnerem Funduszu, a w ciągu ostatniego roku zawarliśmy już kilkanaście umów na łączną kwotę ponad miliona złotych! Pozyskane środki pomagają nam wspierać rozwój miejskiej zieleni i dbać o różnorodność biologiczną, co przekłada się na poprawę jakości życia mieszkańców stolicy – mówi Magdalena Młochowska, Dyrektorka Koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

W miejscach, w których zostaną usunięte płyty posadzimy drzewa, byliny i rośliny cebulowe. Pełna transformacja wybranych lokalizacji będzie widoczna, gdy rośliny zakwitną, czyli wiosną przyszłego roku.

– Rok temu dołączyliśmy jako pierwszy partner do Zielonego Funduszu dla Warszawy, ponieważ traktujemy zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi jako jeden z fundamentów naszej marki – komentuje Piotr Bonecki, marketing manager E.ON Polska. – Elementem misji E.ON są działania na rzecz społeczności lokalnych, w których funkcjonujemy. Jesteśmy przekonani, że zazielenianie stolicy pomoże stworzyć czyste i przyjazne otoczenie do życia dla mieszkańców Warszawy.

Co daje zieleń w mieście

Więcej zieleni w mieście to czystsze powietrze, obniżenie temperatury na chodnikach w upalne dni oraz bardziej komfortowa przestrzeń miejska dla mieszkańców. To także zachęta do spacerów czy jazdy na rowerze. Zamiana niektórych placów czy ulic w naturalne skwery to realne działanie na rzecz zapobiegania skutkom zmian klimatu. Zwiększamy w Warszawie obszar biologicznie czynny, aby zatrzymać cenną wodę w mieście i łagodzić negatywne oddziaływanie miejskich wysp ciepła.

Pokaż inne artykuły