Jesienna oferta Pawilonu Edukacyjnego Kamień już dostępna dla mieszkańców

Warsztaty, wykłady, spacery edukacyjne i zajęcia terenowe aktywizujące mieszkańców Warszawy to tylko część jesiennej oferty bezpłatnych zajęć Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Druga odsłona projektu ZZW „W koronach miasta” startuje 3 września.

Warsztaty monotypiarskie, z tworzenia filmów przyrodniczych, wyciszające, spacery terenowe i dendrologiczne, to tylko niektóre z szerokiej gamy propozycji zajęć otwartych dla mieszkańców Warszawy. W każdą sobotę września, października i listopada na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień będzie można uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych, przygotowanych przez edukatorów, dendrologów, ogrodników i florystów.

„W koronach miasta” to program, który realizujemy od 2019 roku. Polega on na propagowaniu wiedzy na temat roli drzew w mieście: ich wpływu na życie mieszkańców, w tym pożytków i zagrożeń płynących z ich obecności.

Wiosenna edycja projektu „W koronach miasta”, która była skierowana do dzieci i młodzieży, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W sezonie jesiennym naszą ofertę kierujemy zarówno do dzieci, dorosłych, seniorów, jak i całych rodzin.  – Jesteśmy przekonani, że Pawilon Edukacyjny Kamień będzie gościć nie tylko eko entuzjastów, ale także osoby, które dopiero zmieniają swoje postawy na proekologiczne – mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy ZZW.

Po raz pierwszy działania edukacyjne Pawilonu będą odbywać się także poza jego murami. Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla seniorów i Miejsc Aktywności Lokalnych na terenie całej Warszawy. Edukatorzy zaplanowali dla uczestników specjalne warsztaty z tworzenia przestrzeni zieleni, lasów w słoiku, wykłady dotyczące wpływu roślin i drzew na nasze zdrowie i ziołolecznictwa, a także spacery dendrologiczne w przestrzeni miejskiej.

Pełny harmonogram zajęć otwartych publikowany będzie na bieżąco na profilu FB Pawilonu Edukacyjnego Kamień pod adresem: https://www.facebook.com/Kamien.PawilonEdukacyjny

Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu i rezerwacji pod adresem mailowym: zapisy.kamien@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram warsztatów w Pawilonie Edukacyjnym Kamień – wrzesień 2022

  • 3.09., godz. 12:00 -> Warsztat „Tworzymy film oczami ptaka”
  • 10.09., godz. 12:00 -> Spacer przyrodniczy „Poznajmy się bliżej”
  • 17.09., godz. 12:00 -> Warsztaty monotypiarskie
  • 24.09., godz. 12:00 -> Warsztat z prelekcją „Mamy wpływ na świat”

 

 

Pokaż inne artykuły