Skrzyżowanie ul. Racławickiej i Balonowej

Została zawarta umowa na realizację nowego parku kieszonkowego

Realizujemy na Mokotowie inwestycję w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, którego sygnatariuszem jest InPost.
Nowy park kieszonkowy powstanie jeszcze w tym roku.

Zielony Fundusz dla Warszawy to platforma współpracy z przedsiębiorstwami, które chcą włączyć się w zieloną transformację stolicy. Przedsięwzięcie podjęte w ramach porozumienia InPost z Zielonym Funduszem dla Warszawy ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Prace mają trwać do końca grudnia. Nowy park kieszonkowy powstanie na 300 m2 przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Balonowej.

– Ten teren czeka duża przemiana. Cieszy nas, że na Mokotowie powstanie kolejne miejsce wypoczynku i rekreacji. Projekt aranżacji nowej zieleni będzie gotowy już niebawem – mówi Magdalena Młochowska, Dyrektor Koordynator ds. zielonej Warszawy.

Zazielenianie miasta wpisuje się w ekologiczne i prospołeczne działania, jakie prowadzi InPost.

– Od kilku lat inicjujemy i wdrażamy projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, których celem jest zmniejszanie emisji dwutlenku węgla. Będąc odpowiedzialnym liderem rynku e-commerce, stale podnosimy sobie poprzeczkę. W ramach partnerstwa, dzięki otwartości władz samorządowych, wspólnie zmieniamy lokalną przestrzeń poprzez jej zazielenianie. W efekcie wprowadzamy rozwiązania dopasowane nie tylko do potrzeb mieszkańców, ale także wspierające miasta w realizacji ich ekologicznych priorytetów. Dlatego tak chętnie przystąpiliśmy do wsparcia stolicy w realizacji działań w ramach Zielonego Funduszu – mówi Marta Zalewska, Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Ekologiczne działania partnera Zielonego Funduszu

Program InPost Green City wspiera lokalną społeczność i samorządy w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego, m.in. poprzez zwiększanie sieci Paczkomatów. W ten sposób umożliwia mieszkańcom miast dostęp do najbardziej ekologicznej formy dostawy – zamówienie przesyłki do Paczkomatu wytwarza nawet o 75% dwutlenku węgla mniej niż dostawa do domu. Program obejmuje również szeroki zakres innowacyjnych inicjatyw ekologicznych podejmowanych wspólnie z partnerskimi miastami programu. Rozwiązania, jakie są stosowane, to np. instalacja czujników powietrza na Paczkomatach, nasadzanie roślinności oczyszczającej powietrze i absorbującej wody opadowe czy montaż stojaków rowerowych.

W ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy partnerzy wspierają stolicę w realizacji założeń AdaptCity – warszawskiej strategii adaptacji do zmian klimatu. Środki pozyskane dzięki współpracy z InPost umożliwią ZZW stworzenie nie tylko nowego parku kieszonkowego, ale także nasadzenia ponad 800 m2 traw, bylin i roślin cebulowych na Mokotowie, Ochocie oraz Żoliborzu wraz z roczną pielęgnacją roślin. Wszystkie prace mają zakończyć się w 2022 roku.

Pokaż inne artykuły