Park Ujazdowski zaprasza na weekendowe animacje

Share

Od 28 kwietnia ruszają weekendowe animacje w parku Ujazdowskim. W każdą sobotę i niedziele, aż do końca sierpnia, na młodych warszawiaków czekają gry i zabawy, a także warsztaty w czasie, których budować będą własną wioskę.

 Jeszcze w tym roku najmłodsi mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw powstającego w parku Ujazdowskim. Zanim to się jednak stanie, oczekiwanie na finał prac, umilą zorganizowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy dla dzieci w każdym wieku animacje.

W ciągu kilku weekendów, pod nadzorem pedagogów i instruktorów, najmłodsi będą budować wioskę. Rozpoczną od stworzenia ekomebli, zbudują wspólny ogród, a w międzyczasie będą świętować Dzień Dziecka, czy Dzień Ojca. Będą robić także wspólne zabawki, ekokosmetyki czy przeprowadzać eksperymenty chemiczno-fizyczne. Spotkania będą okazją do malowania, rysowania, cięcia, lepienia, a także sadzenia i majsterkowania. Nie zabraknie także malowania buziek, pokazów puszczania baniek mydlanych, a także basenu z piłeczkami dla najmłodszych.

Wszystkie sobotnio-niedzielne animacje prowadzone będą w godz. 12.00-18.00.

Plac zabaw z nowym wykonawcą

Już na początku maja prace na budowie placu zabawy wznowi nowy wykonawca. Powstająca przestrzeń do zabawy dla młodych warszawiaków jest projektem unikatowym. Dzieci będą mogły skorzystać tam zarówno ze ścieżki sensorycznej, jak i spędzić czas w altance z dachem ze strzechy czy też domku kuźni z piecem kaflowym, kowadłem i paleniskiem. Najmłodsi będą mieć do dyspozycji również zacienioną piaskownicę, linarium, trampolinę, zjeżdżalnie, wieżę, mostki, a także ściankę wspinaczkową.

Wszystkie elementy parku będą wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina, granit oraz kamienie. Całość zostanie wkomponowana w zieleń. Pomogą w tym m.in. posadzone wokół powojniki, winobluszcze czy tawulce.

Plac będzie dostępny dla dzieci z niepełnosprawnościami, a jego otwarcie powinno nastąpić na jesieni. Koszt budowy placu zabaw to około 3,5 mln zł.

Poniżej program animacji na 3 kolejne weekendy:

28.kwi sob „Tworzymy ekomeble do naszej Wioski!”  Pod okiem animatora dzieci w podziale na grupy wiekowe będą przygotowywać europlaty i drewniane skrzynki po owoacach do wspólnego tworzenia ekomebli. W pierwszek kolejności będzie potrzeba ich lekkiego wyszlifowania papier sciernym. Nastepnie dzieci będą je malować w dowolne wzory i kolory. Celem zajęć jest stworzenie mebli do wypoczynku, które pozostaną w Wiosece na czas następnych warsztatów/animacji jak i po zakończonej akcji. Dzieci będą mogły w grupach stworzyć swój stolik lub indywidualnie siedzisko ze skrzynki. Warsztaty będą trwały 6 godzin, wykonanie stolika to zabawa dla grup do 2h, wykonanie siedziska to praca dla 1-2 dzieci do 1h; zrobimy wystawę z naszych prac i zrobimy konkurs na najbardziej pomysłowe ozdobienie sprzętu. europalety i drewniane skrzynki po owocach, farby do drewna bezpieczne dla dzieci, papier ścierny o średniej grubości, pędzle, szablony do odrysowywania wzorów namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
29.kwi niedz „Tworzymy ekomeble do naszej Wioski!”  namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
05.maj sob „Tworzyny nasz współny ogód!” Part I Malowanie drewnianych donic i skrzynek o różnych wielkościach i kształtach, które zostaną na wyposażeniu Wioski; dzieci będą mogły samodzielnie pomalować skrzynki w dowolne kolory, ozdobić je różnymi ozdobami takimi jak koraliki na sznureczkach czy kolorowe druciki; kolejno będzie możliwość napełnienia takich donic piaskiem i ziemią i posiania i posadzenia roślin (pomidory, marchewka, mięta, koperek, bratki, lawenda, inne) ; dodatkowo będziemy tworzyć tabliczki z podpisami nazw roślin, aby można było zaznaczyć w której donicy do będzie rosło donice i skrzynki z drewna o średniej wielkości, ziemia uniwersalna, nasiona oraz sadzonki ziół, kwiatów i warzyw, łopatki, grabki, tyczki i gałęzi, farby do drewna bezpieczne dla dzieci, pędzle i szablony do odmalowywania wzorów namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia + stoliki i siedziska robione przez dzieci w 1 tygodniu (5/6 maj) ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
06.maj niedz „Tworzyny nasz współny ogód!” Part II namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia + stoliki i siedziska robione przez dzieci w 1 tygodniu (5/6 maj) ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
12.maj sob „Tworzyny nasz współny ogód!” Part III Analogicznie jak weekend wcześniej – malowanie glinianych donic i skrzynek o różnych wielkościach i kształtach, które zostaną na wyposażeniu Wioski; dzieci będą mogły samodzielnie pomalować skrzynki w dowolne kolory, ozdobić je różnymi ozdobami takimi jak koraliki na sznureczkach czy kolorowe druciki; kolejno będzie możliwość napełnienia takich donic piaskiem i ziemią i posiania i posadzenia roślin pomidory, marchewka, mięta, koperek bratki, lawenda, inne) ; dodatkowo będziemy tworzyć tabliczki z podpisami nazw roślin, aby można było zaznaczyć w której donicy do będzie rosło (plan taki sam na dwa dni) donice i skrzynkigliniane o średniej wielkości, ziemia uniwersalna, nasiona oraz sadzonki ziół, kwiatów i warzyw, łopatki, grabki, tyczki i gałęzi, farby do gliny bezpieczne dla dzieci, pędzle i szablony do odmalowywania wzorów namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia + stoliki i siedziska robione przez dzieci w 1 tygodniu (5/6 maj) ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
13.maj niedz „Tworzyny nasz współny ogód!” Part IV namiot plenerowy o wymiarach 3x3m., plastikowe stoliki oraz krzesełka dla dzieci, koce oraz puduszki do siedzenia + stoliki i siedziska robione przez dzieci w 1 tygodniu (5/6 maj) ogółem 3 animatorów: 1 animator dla grupy dzieci do lat 6; 1 animator dla dzieci powyżej lat 6; 1 animator do atracji dodatkowych malowanie buziek, tatuaże brokatowe i wodne, pokazy puszczania baniek wielkie gry (twister, stópki, klocki) basenik z piłeczkami dla najmłodszych dzieci facebook/instagram oficjalny firmy HURA HURA –> każde warsztaty i zajęcia będę promowane na oficjanych stronach na portalach społecznościowych firmy dwa razy w tygdoniu (środa i piątek), ponadto w dniach poniedziałek/wtorek umieszczna będzie kilkuzdjęciowa fotorelacja z miioych animacji (przygotowane będą zgody na wykorzystania wizerunku dzieci i tylko zdjęcia ze zgodami będą publikowane).
Pokaż inne artykuły